Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

haha, ma nekad malo grublje pišem o igrama koje su mi dobre pa ispadne da dam veću ocjenu onoj od koje sam malo očekivao, ali s vremenom se to iskristalizira, inače, ja ocjenjujem svoje igre po doživljaju, ali i koliko često bi je volio igrati. Vjerojatno misliš na Robitse, to je fora igra, ali da ću ja tražiti da sad idemo igrati tu igru, ne dolazi u obzir :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
juri006
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Već je bilo vrijeme da se i ti aktiviraš ovdje, počeo sam se već osjećati ko pusti otok :) .
Ah kad se sjetim partije Mercantea, jako zgodna igra. The Game of Nations baš i ne, ali s obzirom na godine mislim da bih ju obožavao u doba kada je izašla, da sam rođen u to vrijeme naravno :D . Mage Knight definitivno moraš dati još prilika jer je igra zaista jedna od najboljih adventure igara. Jedino negativno je enormno vremensko trajanje i već spomenuta užasna pravila. Navegador smo svojedobno dosta često igrali, dok nekako nije pao u zaborav u moru novijih igara. Baš si me lijepo podsjetio da bi ju mogli ponovno izvaditi na stol idući put, baš sam se zaželio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

U subotu smo odigrali Cooper Island. To mi je sad bila 3. partija i već sam se sprijateljio s igrom. Sad sam već puno bolje povezao stvari i mogu reći da je igra stvarno dobra. Sviđa mi se ta šema sa dizanjem layera tvog otoka a o tome ovisi koliko čega proizvedeš.



Dam Dam i Mirek su igrali samnom i izgorio im je mozak za prvi put. Jedino što mi se ne sviđa je što sam uspio pobijediti na sličnu taktiku kao u prošloj igri dok je Dam Dam išao na odvoz robe brodom i izgledalo mi je da će rasturit, a na kraju je ispalo da sam ja ipak pobrao puno više bodova.



U svakom slučaju, tko voli složenije igre, a izgleda lijepo, preporučam. I da, partija je potrajala dobrih 3 sata, ali opet, prvi im je put pa su se dosta gubili u pravilima kojih ima i ima.

Prije par dana sam kod Miljenka probao Nemesis, i dok inače nisam baš pretjerano zainteresiran za takve igre, pogotovo kad vidiš hrpetinu minijatura, a ovdje su čak i predimenzionirane,



nekako si pomislim da je to sve samo nabacano da se proda što bolje. Nakon odigrane partije sa Slavicom, Miljenkom i Lukom (moj stariji sin), mogu reći da sam baš uživao. Malo je potrajala partija, ali je bilo dobro tematsko iskustvo. Ima dosta sreće na kockama, ali smo se dosta dobro držali i skoro došli do kraja, da bi na kraju pohlepni Slavica i Miljenko upropastili šanse da stignemo živi doma, ali su zato platili životima ruga_se Luka ih je dobrano sredio, da bi na kraju i sam sebe uništio rađe nego da se preda Alienima jer je vidio da nema šanse završiti misiju pošto sam ja skoro pa zdrav nastradao od iznenadnog napada jednog od Aliena. Tko voli dobru priču, toplo preporučam, za cijenu igre ne pitaj :-D

Jučer smo nabacili Underwater Cities i dečki su, bez da sam im išta sugerirao, zaključili da jako podsjeća na Terraforming Mars. Dam Dam se bunio (po običaju :lol: ) što igramo novu igru i rađe bi igrao Cooper Island.



Nakon pola igre su već svi bili uhodani i drugi dio igre je prošao dosta brzo. Nažalost, prvi dio se razvukao jer je bilo stotinu pitanja tako da smo sve ukupno igrali skoro 4 i pol sata. Puno previše za ovu igru, ali mislim da će sljedeća partija biti puuuno brža. Dam nas je razbio totalno jer se nismo stigli brinuti i o drugima što rade :-)

Danas sam sa ženom i mlađim sinom išao isprobati Everdell i mogu reći da sam sasvim zadovoljan s igrom s obzirom da sam dobio savjete da je ne nabavljam jer nije za mene.



Igra izgleda predivno, art na kartama je takav da sam bio skoro pa siguran da će žena pasti na njega. Kad je vidjela postavljenu igru bila je oduševljena. Malo sam se mučio s pravilima jer se nisam stigao dobro pripremiti, ali srećom pa nije toliko zahtjevna igra pa sam pohvatao sve. Opet, da je toliko lagana kako su mi rekli, i nije, mislim da ima mesa za igrat dosta partija prije nego dosadi, a onda ionako postoje nastavci. Sve u svemu, zadovoljan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 9):
tanelornNuuqdadokockicafpolpriroda15miljenkoValsimKnives
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Baš mi je i @Slavica ispričala puna pozitivnih dojmova kako ste se baš zabavili igrajući Nemesis. Čime mi je duplo više žao što se nisam mogao pridružiti. Đavolji posao.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

mi još uvijek čekamo priču... @Slavica ...
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Slavica »

Hm, gdje da napišem, u ovoj temi ili u Mislavovoj temi? Napišem sutra uz kavu pa objavim 🙂
Ovi su korisnici zahvalili autoru Slavica za post:
miljenko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

pa vašoj naravfski, ne bi htio preuzeti na svoj blog tvoje remek djelo ;-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Neću pisat ništa puno jer smo još na kampu na Kupi al moram spomenuti sinoćnju anegdotu jer smo krepali od smijeha. Kartamo Belu sa kampaškim susjedom (naš Tiho ko ga se sjeća od prošlih godina, strastveni Belaš pa mu ponekad udovoljimo) i već smo bili pjani ko majke. U jednom trenutku, nakon što su se sljepile dvije katre, velim ja da moramo nabavit sleevove za karte, a Tiho ko iz puške kaže:" Šta, ne valja ti ova rakija, moram nabavit slivove rakije?" Tu na selu znaju reč slive umjesto šljive za one koji ne kuže. Skoro smo se upišali od smijeha.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dadopriroda15
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la dlakar »

Sta će vama na Kupi išta bolje od brlje? Slivova rakija se maže iza uha i ideš u grad
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Sretna mi osma godišnjica opstojnosti na ovom forumu :-)
Nažalost više ne stignem pisati o našim igranjima, ali igra se dosta često, i više nego prije potresa, a na forumu sam skoro pa inventar ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
fpolMinsc1610dendarii42ValsimgrofStipsmiljenko
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”