Tražimo suradnike za RPG

Teme vezane uz RPG igre (Pathfinder, GURPS, D&D, AD&D...)

Moderatori/ce: Grufnar,cvjetaca,Lutherus

Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la grof »

Željeli bismo proširiti stranice i na ove igre, no nedostaje nam ljudstva koji su za ovu temu relevantni.

Stoga, ako ima zainteresiranih za pisanje i kreiranje ovog dijela igara na stranicama neka se slobodno jave na ovaj forum. Pa možemo dogovoriti neki vid suradnje.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la Lutherus »

Evo me s ovim razlogom ovdije :-)
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la grof »

Dobro došao :)

Da te malo uvedem u sve ovo kaj smo oko Igranje.org do sada složili....
Dakle,

Cijeli site je koncipiran kao baza opisa i tekstova o društvenim igarama, a sve u smislu promocije istih.

I moja draga i ja, te još jedan broj vrlo dragih ljudi koji su ili samo zaljubljenici u igre ili autori društvenih igara pokrivamo ove standardne (nazovimo ih tako) društvene igre. Međutim, osim tih igara postoji i cijeli svijet RPG-a kojem htio-nehtio mi ne poznajemo dovoljno da bi se to kvalitetno obrađivalo.

Stoga, jako mi je drago da želiš oplemeniti taj dio sitea. Vjerujem da će to privuči i određen broj igrača RPG-a.

Za početak bilo bi super ako bi mogao složiti kakav plan/sadržaj što i kako na stranice postaviti u vezi RPG-a.
Nemamo limite na serveru, pa možemo gore stavljati sve dopuštene materijale (slike, upute, pravila....)
Naravno, bilo bi super ako bi ti materijali mogli biti na HR jeziku...

Kao nekakav početak predlažem da se na Igranje.org otvori novi meni za RPG igre, odnosno trebalo bi staviti HR naziv, tipa Igre uloga ili sl. (predloži kakav naziv), te u njemu složimo dalje podmenije po rubrikama kako ti misliš da je najbolje.

Eto, kako ti se čini takav nekakav koncept?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la Lutherus »

Meni se koncept sviđa.Ja sam to zmislil prvo kao upoznavanje ljudi sa samim konceptom RPG igara i općenitom idejom pa sve do objašnjavanja najpoznatijih univerzuma PRG svijeta ( dungeon and dragons, ravenloft, exalted,(old) world of darknes,....) i ljudima ponuditi vodiće kroz d&d,pathfinder,exalted,arcanum,vampires naravno sve na hrvatskome ali ih također upoznati i sa drugim segmentima RPG-a kao card play,storytler,d20 i u krajnjoj ruci live act.Pa ako bude zainteresiranih i organizirati gameplay.No prije svega upoznati ljude i sa ovim segmentom igara.
Do vikenda mogu imati već prvi tekst o povijest i razvoju RPG-a
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la grof »

Izvanredno!

To se potpuno slaže sa konceptom Igranje.org portala.

Baš mi je drago da možemo ljudima uskoro ponuditi i ovaj vid igara i naučiti ih nečemu... :)

Osim općenitih tekstova, možeš pisati i članke, koji se onda pojavljuju i na naslovnici i na stranici/ama kategorija tih članaka. U vidu nekakvih novosti itd.... Sam vidi kako bi to bilo najbolje složiti.

Kad dobiješ jedan uvid u koncepciju RPG sadržaja, oformiti ćemo to na stranicama, a dalje je samo pisanje... ;)

Baš si me razveselio, jer ću i ja o tome nešto naučiti :)

BTW, ako imaš i ako je potrebno uopće, kakvih materijala u PDF-u (tipa tablice za igre, obrasci, pravila i sl.) što bi bilo ljudima interesantno pri samome igranju (dakle kada nisu zakvačeni za monitor) samo skupi, pa ćemo sve objaviti na stranicama. Ako je sve to još i na HR, tim bolje.....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la Lutherus »

Materjala imam podosta, oko 12 dvd-a samo knjiga vezanih za pravila i priručnici za igre.
Nažalost sve je na engleskome.Ispočetka je bila malena ekipa spremna za lokalitaciju ali je sav prijevod ispal podosta čudan
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la grof »

A vidi, možemo objaviti sve što je pod GPL-om ili CC-om. Zaštićene stvari samo uz dopuštenje autora.

Ti kreni sa općim stvarima i uvodom u tematiku, vjerujem da već i tu ima posla.

Ako imaš kakvu ekipu, a nemate forum, slobodno se ovdje raspišite :) ako želiš mogu te postaviti za moda u ovom podofrumu, pa ti otvorim i podforume po potrebi ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la Lutherus »

Naravno,prvo krećemo od početka.
Pa ekipe zainteresirane za rpg ima,bar kod nas u Varaždinu pa će se vijest vrlo brzo proširiti.
Ha sad,za moda i podforum može,ali tek kad vidimo kakav je odaziv ljudi i kakva je zainteresiranost.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la grof »

Lutherus je napisao/la:Naravno,prvo krećemo od početka.
Pa ekipe zainteresirane za rpg ima,bar kod nas u Varaždinu pa će se vijest vrlo brzo proširiti.
Ha sad,za moda i podforum može,ali tek kad vidimo kakav je odaziv ljudi i kakva je zainteresiranost.
Naravno!
Idemo polako i postepeno ;) prvo glavne i opće stvari na stranicu, a sve ostalo nek se razvija samo po sebi.

Kada budeš imao štogod spremno, samo javi :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Tražimo suradnike za RPG

Post Postao/la Lutherus »

Mislim da bude već oko subote/nedjelje prvi članak :D
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Odgovori

Natrag na “Igre uloga (RPG)”