RPG šale i dogodovštine

Teme vezane uz RPG igre (Pathfinder, GURPS, D&D, AD&D...)

Moderatori/ce: Grufnar,cvjetaca,Lutherus

Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Lutherus »

Otvaram ovu temu sa ciljem da opušteno prošvrljamo i razmjenimo dogodovštine/nepodopštine koje su nam se desile na nekome od gejmova.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Izitpajn »

Evo, ja sam ovdje već napisao nešto. Bio je još jedan post s tom tematikom, ali je negdje netragom nestao. Admine?
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Lutherus »

U jednom gjemu gdje igram Dwarf Ranger ( koje će se izgleda multi classati sa Wizardom ) mi se pred tako 2 tjedna nije baš igralo ( glavobolja, umor,.. ) pa je moj Dwarf stajal na stolcu i držal spušten konop cjeli sešn. Nakon 4 sata ( out of game, in game nekih 3 dana ) fighter dolazi do Dwarfa i pita

Kod: Označi sve

Čekaj, kaj ti uopće radiš 3 dana sa tim konopom na stolcu?
a dwarf ko iz topa odgovori
Organiziram bungee jumping za Gnomove.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la grof »

Izitpajn je napisao/la:Evo, ja sam ovdje već napisao nešto. Bio je još jedan post s tom tematikom, ali je negdje netragom nestao. Admine?
Bilo je tamo malo grdog teksta (a ovo čita i mlađi naraštaj), pa smo dobili prijavu na tvoj post, te je morao završiti u košu.

Stoga, već unaprijed vas molim da dogodovštine ipak budu u granicama pristojnosti. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Lutherus »

Nema problema oko toga. Paziti ćemo na jezik da se ne bi trebala provoditi cenzura.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Gordan »

eh, eh, sad ste me natjerali pa moram :twisted:
ovo su campaign logovi jednog od mojih suigrača o jednom bivšem igraču. copyright Roundchild

Demonweb Pits II [Roundchild]
-------------------------------------------
Moridin ( drowlichnecromancer 18 )

Ova preconstructed avantura je zapravo klasik DnD-a i shehizma. Kad sam prvi put vodio ovu avanturu, modificiranu na 20ti level, Moridin (drowlichnecromancer), u pratnji Spellfire Wieldera, Rog/Sor i NPC Clerica, je zapoceo cijeli trend.

Tragajuci za uzrokom misterioznog nestanka klerika, druzina naidje na araneanske pecine...

DM: "PsychoBob, ti chargas medju aranee, ali se zapletes u paucinu i jedva se vise mozes micat. Riker, tebe dvije aranee pogode mrezom i zapletu i takodjer se nemozes micat."
Sheha: "f00z, sheha to teh rescue!"
Riker: "Vidi je imamo jos koju baklju, vatra ce najbrze spalit paucevi-"
PsychoBob: "SHUTUPSHUTUPSHUTUP!!!"
Sheha: "Vatra? w00t! castam fireballz! Bweheh whoosh! whoosh!"

*par stabilizacija i potrosenih Healova kasnije...*

Sheha: "WTF! Bagro nezahvalna!"
NPC: "Jos uvik nisan siguran da je Meteor Shower bas bio nuzan da nas oslobodi."
Sheha: "Bweheh, eno jos jedne aranee! Meteo-aargh!"
NPC: "Heal, boy! HEAL!!!" (get it? jer je lich? heel boy? argh.)
Sheha: "STFU!!1 Nisan ti ja neka dzukela!!!"
NPC: "Ne, al si undead... Amo vidit di je nestala ona aranea."

*jedan dugi mracni hodnik kasnije...*

Riker: "Rupa..."
PsychoBob: "Ako skocim u rupu jel dobijem u padu charge bonus na attack?"
Riker: "Nismo nista culi kad smo bacili novcic u rupu?"
DM: "Ne, niste culi nista, nikakav zvuk da je pao na tlo ili udario u nesto."
Sheha: "Oooh, mracna rupa... mracna kao Moridinovo mracno srce! Crno srce mracnog mocnog drow lich necromancera, cija ce crna ruka mracnom silom smozdit sve neprijatelje!"
PsychoBob: "Pomracia se tebi um..."
Sheha: "Bwehehe, sta se bojite glupe rupe, a? f00z! Ja skocim u rupu!"
PsychoBob: "Hura!"
NPC: "HEAL BOY, HEA--"
Sheha: "...i castam Feather Fall! Lolz!"
PsychoBob: "Crap."
DM: "Oke, sheha, uskocis u rupu i dok munjevito padas u njeno, eh... mracno... zdrijelo, spretno bacis svoju caroliju koja ti naglo uspori pad. Polagano padas jos nekih 50 ft..."
Sheha: "Lolz, jesam te zajeba!"
DM: "... i jos 50 ft"
Sheha: "ROFLMAO!"
DM: "...i jos 50 ft... cujes nekakvo huca-"
Sheha: "OMG KOJA LOLCINA! OLOLOLOL!"
DM: "...podzemni brzac i povuce te pod vodu koja te munjevito nosi vijugavim tunelom i razbija te o stijene..."
Sheha: "WTF castam teleportx0rz!"
DM: "Castas teleport, no posto si izjavio, citiram "LOLz, Concentration, koji glup skill, wizardi nisu glupi da ulaze u melee, Moridin ce ih sve sprzit izdaleka, LOL", spell ti faila. Malo kasnije udres glavom u ostru stijenu, padnes na -1 hp i ostanes bez svijesti. Nesto kasnije tvoje tijelo ispluta na povrsinu malog jezerceta gdje ga docekaju dva gladna hezrua... Sta radite vi ostali?"

Ostatak druzine, jos uvijek pomalo nagoren, gledajuci njegov pad i slusajuci kratko vristanje, bez rijeci se pogledao i otisao van.
Gledajuci u soku kako avantura propada rekordnom brzinom, spremio sam sve knjige i zarekao se da nikad vise necu voditi dnD, bar ne njemu...
No tri godine kasnije...
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Gordan »

Demonweb Pits, take two [Roundchild]
-------------------------------------------------------
Nym X (human or elf Rog5/Sor10)

Ovaj put su se Nymu pridruzili Frenzied Berserker i vanilla Wiz, ponovno praceni NPC clerikom. Nakon kratke revizije Nymovog sheeta, tokom koje je promijenio rasu, klasu i tri feata radi nelegalnih kombinacija, druzina se ponovno uputila u araneanske pecine. Nakon krace cistke dosli su ponovno do misteriozne rupe, i Nym je, ovaj put spreman, samozadovoljno opalio Fly (iz wand-a) i sletio u rupu, proletio kroz podzemne tunele i izletio nad jezerce... Gdje je uocio kronicni nedostatak gladnih hezroua. Zaletio se u tunel koji je vodio iz spilje, zalomio pandurski oko kantuna i primio maksimalni roll Lightning Bolta ravno u lice. Trebao bi napomenut da je Nym na svom 15tom levelu imao Con 8 i punih 35 hp.
Ostatak partya je uskoro doletio, ubio drider wizarda iza kantuna, popljackao Nymovo truplo i nastavio dalje.
U medjuvremenu radjao se...
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Gordan »

Demonweb Pits, take two [Roundchild]
-------------------------------------------------------
Nym XI (human Warlock 15)

Ova inkarnacija Nyma je predstavljala njegovo savrsenstvo. Trajno nevidljiv, trajno letec, trajno naoruzan mocnim magicnim blastovima i ovaj put sa nesto vise hit pointa. Druzina ga je rekrutirala zajedno sa jos jednim, PC, klerikom i ponovno su krenuli u pecine. Odvazni Nym XI prvi se usudio proci kroz stravicni gateway nakon sto je druzina zakljucila da se berserker predugo zadrzao s druge strane. Jednom s druge strane, druzinu su zaskocili brojni drowovi. Vristeci krvozedno, Nym XI je munjevito poletio nad drowove u namjeri da posije smrt na demokratskoj osnovi, svima u vidnom polju. Drowovi koji su ga culi kako vristi opalili su volej strijela... Pogodjen banishment strijelom, Nym je u cudu gledao kako Demonweb blijedi pred njim. Druzina se brzinski slozila da je vjerojatno bio dezintegriran, pocivaoumiruidemobrzedalje.
Nym je, ipak, prezivio i pojavio se natrag na Material ravni, nevjerojatnim slucajem objasnjivim jedino intervencijom vise sile (*cough*), ravno pred ulazom u araneanske pecine. Uskoro je ponovno prosao kroz gateway u Demonweb, no cekalo ga je samo razocaranje jer su njegovi prijatelji krenuli dalje bez njega. Ne dopustajuci cinjenici da je sam samcat na Abyss-u da ga sprijeci u pljackanju lako pristupnog plijena, krenuo je ponesto lezerno tragati za prijateljima, usput provjeravajuci svaki prolaz za nehajno ostavljenim vorpal macevima i staff of magi-ma. Otvarajuci tako, po koznakoja vrata, docekao ga je stravican prizor.
Prostorija je bila poprskana crnom krvlju drowova, rasjecena tijela su lezala posvuda, udovi razbacani. Nekoliko zivih drowova se scucurilo uplaseno u kutevima sobe pred visokim, crnim zabolikim stvorenjem nasred sobe koje je upitno okrenulo pogled prema vratima. Cudeci se kako je stvorenje moglo znati da je tu kad je nevidljiv, Nym se odteleportirao u bijeg, ravno u sobu punu vrockova. Izborio si je put van sobe i pobjegao niz tunel, no uskoro je zacuo vristanje vrockova.
Zakljucivsi da bilo sto sto moze ubiti hrpu vrockova sigurno vrijedi puno XPa, krenuo je natrag i naletio na blago zaintrigiranog death slaada medju truplima vrockova. Vidio je kako se death slaad polako okrece prema njemu, gleda ga u oci, vidio je kako u slow motionu otvara svoja zabolika usta... Zaculo se zaglusujuce KREEEE i Nym izgubi vid. [Trazeci ista u death slaadovom arsenalu sto bi ga ostavilo na zivotu, prekasno sam uocio da Nym ima 1 hp manje od limita za trajno osljepljivanje]. Slijep i u panici, Nym se odteleportirao 20ft dalje, zatim opet, opet, opet. Uskoro je izgubio osjecaj za smjer i izletio van podrucja avanture, u djunglu divovske paucine. Iako nevidljiv, odlucio se privremeno sakriti medju paucinu, cije je trzanje i omatanje oko neceg nevidljivog pobudilo znatizelju lokalnog bebilitha. Nakon par udaraca ponovno se nasumicno odteleportirao, nadajuci se ponovno uletiti u "naseljeni" dio, i naci prijatelje koji bi ga spasili. Ironicno, nakon par pokusaja pojavio se tocno pred njima, no kako je bio trajno nevidljiv, nisu ga primjetili...
Legenda kaze da Nym XI jos i danas slijepo luta Demonweb Pits-ima... ako nije vec umro od gladi.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Gordan »

care for more? :mrgreen:
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: RPG šale i dogodovštine

Post Postao/la Lutherus »

DM : stojite pred špiljom. osjećate miris metana.
Paladin: palim baklju idem unutra da vidim odakle dolazi miris plina
Dwarf: idem s tobom
Ranger: idem 10 koraka unatrag i tražim cover

-----------------------------------------------------------

Fighter: ja ću popiti ovaj napitak gdje piše poisson. sigurno je potion of bless a svećenik ne želi da ga se dira pa je promjenil naljepnice
DM: rollaj poisson resistence
Fighter: pa kaj sve kaj srolam prek 2 je prolaz. Fuck! 1.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Odgovori

Natrag na “Igre uloga (RPG)”