Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Teme vezane uz RPG igre (Pathfinder, GURPS, D&D, AD&D...)

Moderatori/ce: Grufnar,cvjetaca,Lutherus

Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la Tenkazu »

Sigurno nisi vidio ovo.
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la grof »

Da, štima, ali za male Engleze. Ipak ne mogu od svog djeteta očekivati ovakvo razumijevanje Engleskog jezika ;)
Mada mu boardgamesi idu sasvim zadovoljavajuće (dok tata čita karte.... :) )
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la Izitpajn »

Okej, može li kratko objašnjenje za debile što je zapravo taj Pathfinder? Može u dvije rečenice, ne više. Vidim da se stalno priča o tome, a meni niš' nije jasno.

Za referencu, moje iskustvo s RPG-om je manje od deset seansi starog AD&D-a (imam neke raskupusane priručnike stare 20-ak godina) od kojih sam jednu ili dvije vodio, više ili manje uspješno. I jedna polukampanja GURPS-a prije isto tako dvadesetak godina.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la grof »

Mi ti na portalu imamo krasnih tekstova. Treba ih samo pročitati :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la Izitpajn »

Šta nema ništa na Jubitou? :P
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la grof »

Ako te pak zanima što je otvorena licenca igre (OGL) to ti mogu objasniti jer je ista stvar kao i s otvorenim softverom ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la Izitpajn »

Ček' ček'... Pa to je AD&D?

Aj dobro da znam... Iako mi sva ova fama oko novih edicija, "novih pravila" i slično malo ide na slezenu. Meni je p&p RPG nešto što se igra da se otkačiš od brojki i skupljanja bodova i da se uvučeš u interakciju sa živim ljudima i u živi i promjenljivi svijet bez programiranih ograničenja. XP-i su nužno zlo, bitno je da imaš scenarij i guraš kroz njega. I, po mogućnosti, zagineš na spektakularan i bizaran način koji će se onda godinama prepričavati...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la grof »

Izitpajn je napisao/la:Šta nema ništa na Jubitou? :P
Gle, igrači imaju ispred sebe knjigu s pravilima, mape, karte, poneki crtež s pravokutnom, šesterostranom i sličnom podjelom, setove od d4 do d20 kockica i ideja RPG igara je da igrači uzimaju uloge neke rase/klase i to igraju. Grupa prolazi kroz kojekakve nedaće u zamšljenom svijetu i sve se odigrava na papiru. Što bi rekli, sve je to u našim glavama :).

Nema tu nekakve famozno nacrtane ploče za igru, iako se figurice mogu doraditi, ali one i tako više služe za razrješenje samih borbi, za drugo nema neke potrebe...

cjetaca će me nadopuniti/ispraviti.

Evo ti slika sa zadnjeg SFerakona gdje ekipa igra Pathfindera
slika
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la grof »

Izitpajn je napisao/la:Ček' ček'... Pa to je AD&D?
Da, bar na bazi ADD-a 3.5 (kako je razvojni put ADD-a u verziji 4 otišao po većini u krivo, složili su Pathfindera oko Open Game Licence, što je po meni izuzetno dobro i pozitivno!)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Izitpajn
Reactions:
Postovi: 65
Pridružen/a: 11 srp 2011, 17:01
Lokacija: Sesvete Republjik
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Pathfinder Lodge Hrvatska/ Slovenija/ Bosna

Post Postao/la Izitpajn »

Mislim, kad već trtljam bez veze, da ispričam o jednoj seansi koju je DM pažljivo pripremio, napravio karte cijelog svijeta, politički sustav, filozofije i religije, društvene odnose, i kad je ekipa napokon kreirala likove i igra počela (naravno, u krčmi), na užas DM-a koji je u prve dvije minute pokušavao uspostaviti kontrolu, a onda se predao i samo bacao kockice, jedan iz družine je napao krčmara, drugi pokušao opljačkati blagajnu, treći je napao lokalnu ekipu koja je sjedila u krčmi, a treći i četvrti su izjurili van i počeli pljačkati prolaznike.

Seansa je bia gotova pola sata kasnije. Jedan je bio polomljen snažnim krčmarovim rukama, drugog su izboli gorespomenuti lokalni momci, treći je završio u zatvoru u iščekivanju vješanja, četvrti je sav izranjavljen pobjegao u šumu, a petog su, nakon što su ga seljaci umlatili i bacili u jarak da izdahne, onako sirovog i žilavog pojela gladna siročad iz obližnjeg doma.

Taj DM više nikad nije vodio istu ekipu.

Eto, to je za mene RPG. A ne skupljanje XP-a, zlatnika i sličnih tričarija. Živi brzo, umri mlad, budi lijep leš is what I say :mrgreen:
Odgovori

Natrag na “Igre uloga (RPG)”