Pathfinder

Teme vezane uz RPG igre (Pathfinder, GURPS, D&D, AD&D...)

Moderatori/ce: Grufnar,cvjetaca,Lutherus

Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pathfinder

Post Postao/la Lutherus »

Na jednome sešnu sa ekipom sa faxa je moj half elf bard/necromancer summonal orgulje koje su bile naravljene od kostiju i žive tvari a lik se nazval Davy Jones. Dok u drugom sešnu odlučili ostaviti alkemičara i dm-a kod šume da idalje raspravljaju a ostatak krenul natrag u grad.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
cvjetaca
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ruj 2011, 09:31
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Pathfinder

Post Postao/la cvjetaca »

dm as in dungeon master? :D

anyways, jucer smo imali nenadani session, homebrew sa modificiranim pathfinder pravilima - vratilo me dane faksa :D ali na najboolji mogući način i *napokon* sam igrala

i GM je bio odličan
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pathfinder

Post Postao/la Lutherus »

A kaj ima neki drugi dm? Ovo gm me previše podsjeća na general motors :P
Malo gledam svoje bilješke sa novo godišnjeg sešna , jedno 7 puta naglasil da imam tetovaže po cijelom tijelu i nisam imal ni kapuljaču ni šal no ipak nitko od igrača nije primjetil Varisianske tetovaže na mom sorcereru...
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
cvjetaca
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ruj 2011, 09:31
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Pathfinder

Post Postao/la cvjetaca »

službeno, naziv DM je trademark wizardsa pa paizo koristi isključivo naziv GM :)

da, dosta ovisi o sastavu ekipe i o motivacijama. Mislim, jako dobro kužim potrebu sjesti za stol i malo uništavati oko sebe no onda takvi sessioni baš i nemaju neke briljantne roleplayerske momente, više akcijske.

Holy Grail bi bio savršen spoj akcije i radnje al tu se ipak trebaju spojiti i igrači i GM, onak, perfect storm očekivanja i ulaganja (GM sa pričom i NPCjima a igrači sa roleplayem i interesom za svijet oko sebe).
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pathfinder

Post Postao/la Lutherus »

Bit RPG-a je zajedničko pričanje priče. DM ima osnovne smjernice priče i NPCove dok je sve ostalo prepušteno igračima pa čak i kako i u kojem smjeru će se priča razvijati.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
cvjetaca
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ruj 2011, 09:31
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Pathfinder

Post Postao/la cvjetaca »

Slazem se :-) to je osnova.
E sad, sto je tocno pojedinom igracu I ekipi zabavno, to je vec druga prica ;-)
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pathfinder

Post Postao/la Lutherus »

Eto ja kao DM im dopustim sve, samo ima jedna caka. o će ih koštati in game. Želiš biti chaotic evil? Može, možeš biti no ja ću se više zabaviti ;)
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Pathfinder

Post Postao/la Lutherus »

Jučer napokon nastavili Ravenloft. Nismo bili svi na broju, otpali nam necromancer/cleric/oracle ( nsam zapravo nikad shvatil kaj zapravo od toga je) i thifling rouge. No zato smo rješili 3 manje questa i dobili 2 veliki main quest, našli na zaraženo selo i na selo sakriveno od civilizacije, pokolj nimfa i vila. Neki morali rolati fear save protiv mojih priča ( moj sorcerer ima perform - storytelling koj je na +6 i onda srolaš 4 puta za redom natural 20 ( i 6 natural 20 na charisma check a charisma mi +5 :D )) pa su imali -2 na sve rolove i statove :D
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pathfinder

Post Postao/la grof »

E, ekipa. vidim već u par navrata da ljude na portal dovodi pitanje o Pathfinder Beginner Boxu, a mi na stranici nemamo ništa suvislo od informacija o tome.
Može li netko napisati kakav dobar materijal na tu temu za početnike (da, da sa slikicama i svime što mladi vole :D)?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
cvjetaca
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 74
Pridružen/a: 22 ruj 2011, 09:31
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Pathfinder

Post Postao/la cvjetaca »

budem nekaj :)
Odgovori

Natrag na “Igre uloga (RPG)”