SPOILERI!

Android: Netrunner LCG

Moderatori/ce: Vicko,Share,Broloski

Avatar
DustyA
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 11 tra 2013, 10:15
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: SPOILERI!

Post Postao/la DustyA »

Došlo je ono doba mjeseca kad stižu spoileri za novu ekspanziju (Creation and Control). Na ovom mjestu samo par riječi: puno lijepih stvari. Jedini detalj koji moram spoilati je nova konzola cijene 18 kredita O.O

Za one koje interesiraju svi detalji nespoilanih karata, pogledajte ovaj thread na BGG-u:

http://boardgamegeek.com/thread/1010653/its-here/page/2

Uz to, od danas ujutro je na FFG-ovim stranicama dostupan novi FAQ (ovoga puta sa objašnjenjima uz neke karte i izmijenjenom definicijom za "all" - na prvi pogled trenutno jedino utječe na Oversightan Weyland ICE bez subrutina) i, znatno bitnije, novi Tournament rules dokument. Linkovi su ovdje:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4262

Kratka verzija promjena u turnirskim pravilima je da se dobiva 2 boda za svaku pobjedu. NE ZBRAJAJU se agenda bodovi! Maksimalno se tako u meču može dobiti 4 boda. Bye donosi puna 4 boda (ali je lošiji od prave odigrane partije za potrebe tiebreaka).
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Slažem se, mnogo lijepih stvari :D
Mislim da ću obnoviti svoju tradiciju da napišem što mislim o kartama jer stvarno ima puno slatkih karata.
Turnirska pravila su ok. Svi su raspravljali naveliko i naširoko zašto onaj sistem ne valja i sada su nam servirali dosta standardni set pravila.
Osobno mi je onaj prvi sistem bio drag, ali mislim da će ovaj bolje funkcionirati.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Kao što sam obećao :D

Alix T4LB07: Teško je procjeniti ovu kartu. Najbolji use koji vidim je imati ju dugo instaliranu u jednom velikom serveru gdje je sigurna. Ako runner runna, super. Koštalo ga je puno a ti si samo izgubio nešto kredita. Ekonomski diversion. Kao što je šumski dobro primjetio super radi sa mirrormorphom.

Atman: Luda ali fragilna stvar. Idealan usage se čini 3 countera pa na to natrpati datasuckere. Nisam oduševlje no u određenim situacijama bi se mogao pokazati veoma ratoboran.

Awakening Center: Ova karta je veoma kul. Omogučava deckove sa puno iceva bez nekakve silne ekonomije jer ih sve čini jeftinima i one-off. Definitivno ću je igrati u Stronger Together i Guarding The Net jer bi u njima igrao više iceva (pogotovo u guarding the net)! Važno za primjetiti: nije unique! Što znači da može biti posvuda. Efikasno čini iceve "eventima korporacije" a ne samo statičnim obranama.

Bastion: Malo mi se više sviđa wall of static, ali nikada neću odbiti neutralne iceve. Platiti jedan pa da runner nadalje plača jedan više? Ok trade.

Bioroid Efficiency Research: Košta dva više ali thrasha sam sebe poslje za razliku od AI-a. Krasno... Već mi je do sada išao na živce oversight u HBu sada još i ovo... Odlično radi sa 2.0 bioridima koji imaju više od 2 subrutine (Ichi i Heimdall). Još malo razloga za stronger together... Generalna korisnost ista kao i kod AI-a.

Borrowed Satellite: Ne volim ovakve karte. Handsize me ne veseli link mi je uvijek usputan... Imam osječaj da kad radiš deck kojemu treba veći handsize da ćeš uvijek radije izabrati Sympathy. Ali uvijek je lijepo imati opcije.

Cerebral Imaging: Infinite Frontiers: SKROZ čudan identitet. Iako skroz interesantan. HB se često nađe da ima više para... Možeš melangati do besvjesti kad ne moraš ništa diskardati :D. Ali se osječam veoma neugodno kad znam da uvijek moram imati neke pare u poolu... Sve se to čini veoma fragilno.

Cerebral Overwriter: Veoma zločesto. Nije tako detruktivan kao secretery ili junebug, ali mislim da previše ljudi (pa čak i ja) podcjenjuju brain dmg. On čini trajnu štetu i svaki sljedeći boli sve više. Definitivno se polako (u ovoj ekspanziji skoro u potpunosti) pokazuje brain dmg kao snažna tema HB-a. Ali opet, trap ko trap. Treba naletiti na njega.

Chakana: Mislim da sve stvari koje dižu advancment req imaju solidno mjestu u meti. Korporacija će gotovo siguno purgati te countere. Iako, za razliku od mediuma s kojim možeš svaki turn trčati, ovaj će se puniti malo rjeđe... Ne znam bi li ga igrao, ali definitivno nije za baciti.

Cloak: Sam po sebi je cyberfeeder koji košta jedan manje i program je. To je juuuhu za exila i buuuu zbog memorije. Sinergija sa ostalim programima će sigurno još više poboljšati ovog momka.

Clone Chip: Exile karta. Šta drugo reći. Možeš instalirati tijekom runna što je odlično. Osim Exila, ne znam bi li se igrao, veoma je ograničen (malo podsječa na sacrificial construct).

Custom Biotics: Engineered for Success: O ovome se ne može ni pričati. Sloboda, sloboda! Iako je nešto važno za istaknuti. Većina sinergija je već unutar frakcije te stoga stvarno treba imati neku ideju za ovo.

Cyber-Cypher: Jedan od programa koji upotpunjava moju sliku shaper decka koji ima program za svaku situaciju i da uvijek prolazi sve i to za odličnu cijenu, ali uvijek me u tom snu probudi šamar koji se zove "memorija". Iako opet, ako imaš deck koji se fokusira na neki server (recimo rnd) ovaj momak stvarno sjaji izrazitom aurom.

Dagger: Shaperska situacijska ninja... Bih li ga igrao? Ooo da. Meni se sviđa, furaš sa sobom dva cloaka i super ti je. No diktira stil igre pomalo. Moraš svaki turn runnati ali pomalo jer su ti cloakovi ograničeni. Problemi su isti ko i kod ninje, brejkati shadow uz pomoć. Ali tu su touchevi koji poboljšavaju stvar.

Daily Casts: Po meni super karta. Matematika stoji, dobiješ jedan više od sure gamble samo preko 4 turna, ali early mid game ti se nigdje toliko ne žuri... Sviđa mi se dodavanje neutralnih ekonomskih karata u globalu. Kati jones je bila definitivno luđi dodatak ali ovo uopće nije loše. Više ti ne treba Magnum Opus za ludu ekonomiju.

Datapike: Opet ga se mora usporediti sa Enigmom. No tu valja nešto za nadodati: ja stalno imam osjećaj da mi fali neki dobar code gate. Eto, sad sam ga dobio. Možda i gori od enigme early game.

Director Haas: Fast advance all day long... Jako fragilna iako 5 credita je PUNO. Koliko ti se puta dogodi da nemaš dva za fetal AI. Bi li ju igrao umjesto san sana u fast advance HB? Naravno! Nemojte zaboraviti: ako vam ne treba, sam ju thrashaj i nedaj runneru da ju ukrade.

Director Haas' Pet Project: Ma karta je kul do besvjesti. Evo još jedan server sa iskorištenim adonisom. Tri clicka i do tri archive memorisa... Jednostavno ćeš ju uvijek iskoristiti.

Dirty Laundry: Easy mark ako corporacija nije zaštitila neki asset ili arhive. Jesmo li uzbuđeni? Nismo...
Efficiency Committee: Melange, install. Najjači potez koji korporacija može izvesti i ova karta ti to dopušta. Ili, recimo dva melanga u jednom turnu? Fora stvar ali nije tako jaka kao recimo Nisei.

Escher: Pritisak na HQ koji shapere do sada nisu imali. Je li jak? Ja smatram da je. I to dosta! Samo si zamisli što sve možeš s njim...

Exile: Streethawk: Ima jedna karta zbog koje bi ga igrao i o njoj ću pričati kasnije. Sam po sebi se ability ne čini ne znam kako snažan, već sama tematika decka koji se igra sa heapom je primamljiva pa onda zašto ne bi i malo vukao karte?

Exploratory Romp: E ova karta mi nije previše jasna. Cijeli run da bi samo maknuo countere? Zamišljam si neke lude situacija kada bi to bilo kul, ali to je to: to su lude situacije. Jednostavno exposaj kartu.

Feedback Filter: Pričali smo o ovoj karti na prošlom turniru. Jedino je pitanje koliko će brain dmg postati opasan u budučnosti.

Freelance Coding Contract: E to je karta zbog koje bi ja igrao Exila. Quality time pa onda to... Nije sad ne znam šta ali meni i dalje sline cure.

Gila Hands Arcology: Ma karta je kjut. Svaka neutralna ekonomska karta za korporaciju (pa makar ona bila i agenda) je yes please. Jednostavna za skorati a daje toliko lufta...

Haas Arcology AI: E ovo je bomba! Radi kao trap i mogao bi natjerati runnera da se zaleti. I šta, ti si izgubio kartu, i recimo dva advancmenta a on se istrošio na run. A ako ne runna, FAST ADVANCE! Pa sad mora sljedeći put runnati. Ovakve karte, koje odvračaju pažnju runneru su ono što fast advance deckovima treba najviše. Svim korporacijama, no njima najviše.

Heimdall 2.0: Samo po sebi je dobar, no treba gledati cijelu sliku. Thorova ruka, awakening center, efficancy research, Stronger Together... Bioroidi napokon postaju nešto, a ne samo dodatak HB-u. Najjeftinije ga brejka (normalno, bez kerefeka) corroder? I to za 8? Strava... Iako! Za samo dva clicka ga možeš proći i pobrati brain dmg... To nije TOLIKO strašno.

Howler: Meni je karta baš kul. Jednom sigurno enda run, a u globalu gledaš na njega kao da je čuvao mjesto nekom drugom bioridu. Nije da SIGURNO enda runna, ali samo se ti zaleti u nekog 2.0.

Ice Analyzer: Želim! Svaka karta koja me nagrađuje da agresivno runnam je za mene skoro auto include. Ako malo razmislite, većina mojih deckova je imala compromised emp. Jednostavno je to moj stil igre. Sam po sebi pati od istog problema kao i employe. Želiš ga što prije, poslje je beskoristan.

Ichi 2.0: Ista stvar i sa Heimdalom i cijelom slikom! 5 str je sweet spot za ninju i dagger. I nije TOLIKO strašan, naletiš, dva clicka za prve dvije, patiš se sa traceom. Samo, jel, treba imati dva clicka...

Inti: Po meni super ice za Exila jer ga možeš scavangat. Pri početku brejka male bariere (static i ice wall) a poslije ga zamjeniš. Ako matej može brejkati stvari sa Wyrmom, mogu i ja s ovim!

Levy AR Lab Access: Po meni jedna ova u Exila, kad sam stvarno zabrijao i prošao kroz cijeli deck i prijeti mi smrt. Sama po sebi se može smatrati kao neki križanac između dejavua i quality timea u slučaju kada imaš samo nju u ruci i imaš nešto važno ala Siphoon u Heapu.

Levy University: Ne volim imati puno asseta. Puno asseta znači puno servera. Pogotovo ako imaju mali thraš kost. Koliko su ti važni specifični icevi? Jintekiju bi mogli biti izrazito. HB-u sada sa efficancy research i awakening centrom.

Minelayer: Po meni je karta super. Omogućava divlje velike servere. Dođe ti kao pop up za HB. Par fun facta o ovoj karti: Super je combo sa Amazon City Gridom. Daje ti jedan credit kad instaliraš na runnerovom turnu ako si Engineering the future.

Monolith: Ljudi kakaju po ovoj karti no ja ne vidim problem. Instant rig... 18 credita? Puno je, ali ne za shapere. Ako imaš magnum opus svaki click ti je dva credita. Što znači da ti, maltene, dođe 0 ako ga iskoristiš do kraja. 3 memorije je kul, preventanje brain dmga ne previše. Ma samo ga stavite na workshop i tamo će mu biti lijepo i toplo... I onda neki stimhack i odjednom se soba zamrači...

Next Design: Guarding the Net: Moja korporacija. Andromeda... Dva scenarija: Ili si na brzinu nariktaš ekonomiju u obliku melanga ili adonisa, ili se požuriš sa nekom brzom agendom. 6 extra clickova u startu je ludilo! Pa čak i 4 clicka sa dva icea su odlična. Šanse za prvi turn hedge fund ili Green level su povečane što nas sve veseli. Svi znamo da ako korporacija krene brzo, ako nemaš inside job ili nešto slično možeš ju samo gledati i plakati. Ova korporacija to radi još brže! Prolaze me trnci strave/zadovoljstva.

Omni-drive: Mem chip i cyberfeeder u jednom. Radi čuda sa replikatorom. Sa svim ovim kartama koje daju recurring credite za icebrejkere treba odma malo promjeniti stil i malo više runnati.

Paricia: Jeftini program koji ima umjerenu i ograničenu ali super efikasnu primjenu? Dobrodošla u moj Exile deck!

Professional Contacts: Pričali smo i o ovoj karti na prošlom turniru. Ne razumijem zašto ju ljudi ne vole... Ja ću je vjerojatno igrati u exileu jer želim stalan priljev karata a sumnjam da ću od svih silnih programa imati memorije za opus. Dvije memorije je OGROMNO.

Project Wotan: Radi super sa 2.0 bioridima. Moćna stvar, što reći... Ako i samo jednom uspije endat run, to je neprocjenjivo...

Rielle "Kit" Peddler: Transhuman: Pričao sam o ovom identitetu. Agresija! Ona nevjerojatno mjenja priču za korporaciju, jer ona uvijek nadograđuje i "popravlja" server "odozgora" što je njoj idealno. Sigurno furaš sa sobom ova nova tri konjiča za code gateove i luduješ. Fun fact: Escher joj je NEPROCJENJIV.

Sahasrara: Mislim da me već vidite u svojoj glavi kako kada vidim ovakvu kartu odmah pored nje stavljam malo naljepnicu na kojoj piše: Exile. Ili čak profesor...

Scavenge: Khm... Exile? Ostali će vjerojatno rađe igrati Test Run.

Self-modifying Code: Po meni bolji od test runna. Zašto? Radi tijekom runna! Stimhack i uzmeš što god ti treba u životu. Savršen za profesora. Test run je isključivo bolji zbog velikih programa ala Femme.

Sentinel Defense Program: Ne sviđa mi se ideja agende koja je dio strategije. Ako već skoram agendu onda već sve ide po planu. I to još 4? Ne želim imati strategiju koja zahtjeva skoranu agendu i točka. To ova agenda traži.

Server Diagnostics: Zapravo mi se sviđa skroz. Ako želiš kredite dođe ti skoro kao melange (dobiješ samo 5 credita po potezu). No kad tad češ MORATI staviti ice, tako da nije toliko dobra. Čak će te i runner možda pustiti da ju imaš. Naravno, možda je i to dio strategije... Ah, te zle korporacije...

Successful Demonstration: Po meni dobra karta. Uvijek volim ekonomske operacije. Odlična u prvom Waylandu.

The Professor: Keeper of Knowledge: Ja sam oduševljen. Sigurno ću ga igrati. Dapače, svaki datapack ću isprobavati nove stvari s njim. Jednostavno toliko slobode i mogučnosti ali i kaosa... Sigurno nije za sve... Je li dobar već sad? Ja bih rekao: skoro.

The Source: Interesantna karta koja trga igru na toliko mjesta da to nije za vjerovati... Jednostavno toliko čudna karta da neću još ništa reći sada. Trebam ju doživjeti i osjetiti.

Thomas Haas: Po meni najbolje karta u expanziji. I to jedan influence??? On je trap koji je siguran i s kojim ne možeš fulati. Vjerojatno ću ga trpati u sve što ću raditi. Jednostavno je ono što sam htio. Trap koji ima smanjeni rizik.

Tyr's Hand: Samo valja u situacijama kada runner koristi akcije za brejkanje ili kada više nema para. Veoma situacijski ali također veoma destruktivno u pravom trenutku. "Run-Heimdall, clickovi za etr subrutine-tyr-etr dva brain dmga". Bol. Intenzivna bol u području rektuma.

Viktor 2.0: Ma kako je samo krasan! Ne samo da ti treba dva clicka da ga prođeš već i ima 5 strengtha!!! Dobrih code gateova nikad dosta. Enda run, to je sve što me zanima. To što radi brain dmg, bez toga mogu živjeti.

Zed 1.0: Radi slično kao i Chum samo nije tako destruktivan. Osobno nisam suviše oduševljen bez obzira što će uz ove jače bioride i stronger together ljudi sve više brejkati sa clickovima (garantiram vam). Možda jednostavno opet podcjenjujem brain dmg. Iako volim chuma nisam oduševljem situacijskim icevima.

Evo drago mi je što se izdržali sa mnom do ovdje. Ja primječujem da sam pisao preko 2 sata, da je stvarno kasno i da bih trebao ići spavati.
Ekspanzija je super i jedva čekam da je se dočepam!
:D
Vidimo se u ponedjeljak pa ćemo i pričati u živo.
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Toliko sam dugo pisao da me je forum logouto zbog neaktivnosti te sam izgubio ovo gore čudovište...
No malo igranja sa browserom je spasilo cijelu stvar
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Vicko »

Broloski je napisao/la:Toliko sam dugo pisao da me je forum logouto zbog neaktivnosti te sam izgubio ovo gore čudovište...
No malo igranja sa browserom je spasilo cijelu stvar
hahaha, da, da
Takve sastavke prvo napiši u Wordu ili tak neš... ;)
Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Tenkazu »

Ili jednostavno klikneš da te forum automatski logira pri svakom posjetu. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Tenkazu za post:
Vicko
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
Odgovori

Natrag na “Android: Netrunner LCG”