Race for the Galaxy

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Igra nam je i dalje na vrhu, ali pomalo sam razočaran 2.ekspanzijom. Ne znam, nekako sam očekivao više izravnijih sukoba i preuzimanja, a imali smo možda 2 takva slučaja. Pogotovo se žena povselila da će me malo nalupati :zamisljen

No sve u svemu, i dalje smo zadovoljni, a otkako smo skužili da smo neke kartice krivo protumačili :facepalm , consume/produce strategija nam definitivno nije inferiornija u odnosu na neke druge. :lol:
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

Da, ratna preuzimanja su dosta velika rijetkost. Ali kada se dogode osjećaj je neprocjenjiv za onoga tko ide na tu strategiju :) . I u trećoj ekspanziji - Brink of War su ponešto pojačali pridodavši još nekoliko karata koje ti omogućuju preuzimanje protivnikovih svjetova, ali i uništavanja istih (Death Star). Pridodali su također i neke karte za obranu od napada.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Žena i ja smo imali jednu nedoumicu sinoć pa molim objašnjenje. Nemam nažalost karte pri ruci, pa se ne mogu sjetiti naziva, ali riječ je o sljedećem:

igrali smo sa prve dvije ekspanzije. Igrao sam fazu Develop gdje sam postavio kartu koju, kada odbacim, mogu postaviti svijet bez plaćanja za isti, ali se ne odnosi na alien svijetove (na karti su označeni zabranjeni simboli - puni žuti krug i krug sa žutom aureolom), i već odmah u sljedećoj fazi Settle sam odbacio tu kartu da postavim Alien Rosetta planet i tu je došlo do nesuglasica sa ženom.

Ja tvrdim da se zabrana odnosi na postavljanje samo žutih Alien svijetova koji ili proizvode dobra ili su sa zatečenim dobrom, a žena tvrdi da se zabrana odnosi na SVE alien svijetove bez obzira bili žuti ili sivi.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la fpol »

I mene je to zbunjivalo, ali do sada nisam nikada potrazio.
Zabrana se odnosi samo na svijetove koji mogu proisvest zuta dobra, na zute svijetove, odnosno colony ship se moze iskoristiti za alien rosetta.

https://boardgamegeek.com/thread/965037 ... les-questi
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Tako je, ta karta je colony ship. Eh, šteta što nismo imali opciju "Jocker, zovi" za vrijeme igre jer sam popustio pred ženinim tumačenjem s obzirom da je bilo kasno i na kraju sam tijesno izgubio. Hvala!
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Nove nedoumice. :)

Postoje 2 karte koje su došle sa drugom ekspanzijom.

Jedna je Hidden Fortress s kojom igra završava ako se položi 14 karata, umjesto 12.

Druga karta, ne mogu se sjetiti naziva, neki razvoj, ali na kraju runde možeš u ruci zadržati 12 umjesto 10 karata.

Iz pravila nam nije jasno - ako se te karte postave u igru, da li se ovi efekti odnose samo na igrača koji je postavio te karte (što nam je logičnije), ili na sve igrače?
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la fpol »

Uvijek sam igrao da se odnosi samo na onoga koji ih je stavio.
Na hidden fortress pise "GAME END : you trigger end of game with 14 ..." mislim da je sa "you" sve jasno. Druga karta je valjda black hole miners (ne sjecam se bas te karte iz igranja) i iako tamo nema teksta isto bi rekao da se odnosi samo na onog koji ju je stavio.

Neznam za tocna pravila o tome, ali nitko ne misli da svi igraci mogu koristiti neciji consuption power ili slicno, ili npr. replican robot power da svijet kosta 2 manje sigurno vrijedi samo za onog koji ih je stavio, pa po analogiji isto vrijedi i za ove karte.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

Ma da, upravo iz tog razloga mi je imalo smisla da tvoje karte daju efekt samo tebi. Inače našao naziv karte koja ti povećava limit karata u ruci, riječ je o 6-ici "pan galactic research".

Za tu 6-icu zapravo smo tako i zaključili, ali smo malo počeli filozofirati kao što uvijek i raspravljamo nakon svake partije :D , pa smo raspravljali o hidden fortress koliko je to jaka karta za onoga koji ju postavlja i onda smo malo zatajili da se valjda ne odnosi na sve.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

Da obje karte donose benefit i odnose se samo na onog igrača koji ima tu kartu spuštenu u svojem tablou.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
kockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

I opet žena i ja jučer odigrali Race. U zadnje vrijeme smo dosta zaredali sa tom igrom s obzirom da baš i nemamo dovoljno vremena za druge igre, a i pripremamo se za Brink of war koji bi trebao stići u sljedećoj rundi grupne narudžbe sa Philiberta. Uživam u igri, a uživao bih i više da me žena ne zgazi svaki put brutalno. :x Često i raspravljamo o odigranim partijama i sada nam je nešto drugo palo na pamet. One misije, dešavalo nam se da istodobno steknemo uvjete za određene nagrade, pa bismo jednostavno odbacili istu (nema nam smisla dodjeljivati jednak broj bodova svakome od nas u igri udvoje), i palo nam je na pamet sljedeće:

Uzmimo onaj mali cilj koji daje 3 boda onome tko prvi skupi 5 žetona. Što ako oboje ostvarimo taj cilj, ali jedno od nas skupi 5, a drugo 6 žetona? Ili kada treba imati 4 dobra na svojim svijetovima, i opet oboje ostvarimo taj cilj, ali jedno od nas ima dobro više?

Dešavalo nam se to već, ali uvijek smo igrali tako da ne gledamo je li je jedno od nas premašilo obavljenu misiju u odnosu na drugo, ali smo se počeli zezati kako bi to izgledalo ako bi onaj tko premaši obavljeni zadatak stekao tu pločicu ne dijeleći njene bodove sa drugim igračem.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”