Race for the Galaxy

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 28 vel 2023, 10:00 ...10 years later:
4000 plays:
- Finally declines playing Public Works with a military tableau. It's both glorious and liberating.


Do tog sam ja došao, usred igranja, na 4 ili 5toj karti u tablou promijenim igru samo da vidim što će se dogoditi :D već par godina igram samo na mobu jer uživo nitko više ne želi. Zadnjih pola godine igram samo baznu igru. Android app ima implementiranu baznu igru i prvi arc proširenja. I dalje je military slabiji u baznoj igri, al za razliku od nekada kad skoro nikad nije pobjeđivao, sad mogu s njime pobijediti. Bila mi jako zanimljiva partija neki dan, ultra rašanje tabloa sa finalnom rezultatom 16:14 :sokiran znači možeš pobijediti sa 16 bodova dok ćeš drugi put izgubiti sa 50. Ne vidim da bi mi ovo igra ikad mogla dosaditi. :ljubav
Molim te info tko su te persone koje ne žele uživo igrati Race s tobom :? .
Pas Baldo i ovca Dolly? :D
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Gordan »

Na prvom Super HIKu (hrv igračka konvencija), u sklopu Sferakona 2016. (me thinks) je bio RFTG turnir. skupilo se 10ak igrača, čini mi se.

A bio je i nekakav BGA turnir za ekipu s foruma u doba korone. Just sayin :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la kockica »

mado je napisao/la: 28 vel 2023, 10:00 ...10 years later:
4000 plays:
- Finally declines playing Public Works with a military tableau. It's both glorious and liberating.


Do tog sam ja došao, usred igranja, na 4 ili 5toj karti u tablou promijenim igru samo da vidim što će se dogoditi :D već par godina igram samo na mobu jer uživo nitko više ne želi. Zadnjih pola godine igram samo baznu igru. Android app ima implementiranu baznu igru i prvi arc proširenja. I dalje je military slabiji u baznoj igri, al za razliku od nekada kad skoro nikad nije pobjeđivao, sad mogu s njime pobijediti. Bila mi jako zanimljiva partija neki dan, ultra rašanje tabloa sa finalnom rezultatom 16:14 :sokiran znači možeš pobijediti sa 16 bodova dok ćeš drugi put izgubiti sa 50. Ne vidim da bi mi ovo igra ikad mogla dosaditi. :ljubav
Igra je baš super u tom pogledu sa različitim finalnim rezultatima. A opet ne dešava se često da u našim igrama netko jako zaostane za bodovima na kraju, obično smo unutar 5 bodova razlike.

Inače famozni keldon mi je pomogao da shvatim što je Race. I žena i ja smo idigravali na način da smo slagali široke kombinacije, jako često sam gubio od žene ali još brutalnije je bilo sa keldonom, ali sam doživio prosvjetljenje i recimo šokirao sam ženu kada sam je pobijedio sa samo 4 spuštene kartice. Baš sam je brutalno gazio u sljedecim partijama i kad sam joj pojasnio da se igra zove Race, odmah se prilagodila pa se međusobni skor opet počeo izjednačavati.

Uz to igra nam se jako promijenila i kada smo došli do nivoa svijesti o bitnom postojanju interakcije kako iskoristiti protivnikove faze, a onda levelirali da pazimo sa akcijama koje su nam potrebne ali protivniku su još bolje. Genijalna igra u kojoj još znamo otkriti neke dobre kombinacije. Jedino moram priznati da mi.kockari nisu sjeli.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
Gordantanelornmado
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Valsim »

@kockica Which reminds me. Pa mi nismo nikad zaigrali među sobom Race. Sad kad nisam igrao već 5 i po godina, you might just have a chance :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy

Post Postao/la Gordan »

uuuu rukavica je bačena
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”