Koje elemente igara ne volite?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la docich »

Kutije igara ti idu po cijeni. Tako je standardizirano u industriji. Jer nemogu puno naplatiti malu kutiju

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Nuuq »

docich je napisao/la: 28 pro 2021, 22:52 Kutije igara ti idu po cijeni. Tako je standardizirano u industriji. Jer nemogu puno naplatiti malu kutiju

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
ne razumijem ovo. kako mislis ne mogu puno naplatiti malu kutiju?
slika
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la logOS »

Pretpostavljam da misli na mala kutija mentalno kupcu znači da je to manja / lakša igra i da sukladno treba biti povoljnija od igara u srednjim ili velikim kutijama. Marketinški prezentacija proizvoda mora biti sukladna cjenovnoj kategoriji u koju želiš smjestiti svoj proizvod. Igru od 50 eura bez obzira na njene komponente nećeš staviti u kutiju u kojoj su inače manje kartaške igre ili kakve ekspanzije od 25 eura itd. Cjenovno sukladni proizvod nećeš staviti u manju kutiju. Ako pak staviš u manju kutiju ne možeš zalijepiti veću cijenu na nju bez nekih posljedica. Osim naravno ako imaš brend i image iza toga koji je napravljen oko manjih pakiranja, tipa gdje manje i tanje pakiranje označava da je proizvod lakši i tanji od konkurencije jer se takve stvari kod takvih proizvoda preferiraju, tipa tehnika itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post:
mado
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la docich »

logOS je napisao/la:Pretpostavljam da misli na mala kutija mentalno kupcu znači da je to manja / lakša igra i da sukladno treba biti povoljnija od igara u srednjim ili velikim kutijama. Marketinški prezentacija proizvoda mora biti sukladna cjenovnoj kategoriji u koju želiš smjestiti svoj proizvod. Igru od 50 eura bez obzira na njene komponente nećeš staviti u kutiju u kojoj su inače manje kartaške igre ili kakve ekspanzije od 25 eura itd. Cjenovno sukladni proizvod nećeš staviti u manju kutiju. Ako pak staviš u manju kutiju ne možeš zalijepiti veću cijenu na nju bez nekih posljedica. Osim naravno ako imaš brend i image iza toga koji je napravljen oko manjih pakiranja, tipa gdje manje i tanje pakiranje označava da je proizvod lakši i tanji od konkurencije jer se takve stvari kod takvih proizvoda preferiraju, tipa tehnika itd.
Ne bi ni ja mogao bolje objasnit nego sta je logOS rekao

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Najbolji primjer za ovo je Fantasy Flight Games i trideset tisuća veličina kutija za Eldritch i Arkham Horror ekspanzije. :) Bez obzira na to koliko je kutija mala ili velika, pola nje će svejedno biti zrak zbog onog njihovog maštovitog inserta :P A uredno "big box" ekspanzija košta skoro ko i base game, normalno da mora biti u gigantskoj kutiji, realno bi stalo u triput manje kartona.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la gogo666 »

To je meni problem za LOTR LCG isto. Imam cijelu policu samo za LOTR, a realno karata za obicnu prosjecnu kutiju. A zao mi ih bacat jer su lijepe a i prije il kasnije ce ici u prodaju (makar preko oporuke :D )
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3141
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2322 puta
 pohvaljen: 2390 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Valsim »

Nemam ništa protiv nešto većih kutija. Za većina igara kad tad ionako izađu i ekspanzije, pa tim bolje da mi sve stane pod jedan krov.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
kockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 553
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la kovacu »

Valsim je napisao/la: 29 pro 2021, 09:19 Nemam ništa protiv nešto većih kutija. Za većina igara kad tad ionako izađu i ekspanzije, pa tim bolje da mi sve stane pod jedan krov.
Al kupis ekspanziju i opet sa njom dobijes veliku kutiju. :)
Kutijaception.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la kockica »

To što @Valsim kaže.

I ekspanzije dolaze u kutijama, istina, ali ipak bitno manjim. Ne znam sad o kojim igrama pričamo, ali recimo Race for the Galaxy je smiješno koliko zraka ima bazna kutija, a sad sa svim ekspanzijama jedva diše. Same kutije ekspanzija isto imaju zraka ali ipak su određene veličinom ploča/ kartona.

S druge strane Dixit odyssey ima taman dovoljnu kutiju kada ubaciš više ekspanzija, ali zato su kutije ekspanzija perverzija... doduše žena i dijete mi koriste te kutije za nakit..
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Aliensb »

Ja sam tipa za champions of midgard 3d printao insert pa obje ekspanzije stajuu u base game, isto i za imperial settlers, imam dvije,a predvideno je za jos dvije s mjestom, kutije od expanzija mi je zao baciti, ali sam ih odvezao kod zeninih u njezinu djevojacku sobu koja i onako nicem vise ne sluzi pa ne smetaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
fpol
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”