SPOILERI!

Android: Netrunner LCG

Moderatori/ce: Vicko,Share,Broloski

Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Vrijeme je za ono što ste čekali!
Broloskijev kratki eseji o novim kartama! Djevojke ostaju bez daha, djeca ne mogu biti mirna na svojem mjestu.

Nerve Agent: Ovu kartu sam zapravo čekao. Mali problem jest što košta 3 no zbog 2 inf lako se ubacuje u gabriela gdje mislim da će sasvim sigurno naći svoje mjesto. Još je jedan virus i u noizu bi ga evaluirao na jednak način kao i medium. Usudio bih reći da je malo slabiji od mediuma za Noisa. Sasvim ok karta.
Joshua B. : Po meni karta je odlična. Stoji tu i kada ti treba taj extra click eto ga. Može značiti partiju ako ti treba samo jedan click da se pripremiš za veliki run da bi završio igru. No daje tag na kraju poteza. Najgore vrijeme za tag. Stavimo na stranu nbni waylandov tag abuse. U tim situacijama dobivanje taga je jako odbojno ili možda nevažno ako ih već imaš puno. Resurs je stoga jednom kada ga iskoristiš corporacija ga može uništiti ali ne za male pare. Zapravo upravo za iste novce koje si ga ti platio. Protiv hb-a se čini posebno simpa a protiv jintekija nije ni malo loš. Karta koja zahtjeva dosta pažljivu i promišljenu upotrebu.
Chaos Theory: Toliko mogučnosti!!! Mislim da se ne treba ništa reći. Kate možda drži lakše ekonomiju ali ovo je razlog zašto bi ja osobno igrao shapere.
Dinosaurus: Meni se zasada čini ok. Posebno fora ako imaš iceve koji ne dižu strength. Yog je prava stvar za dinosaurića. Dosta je skup i zahtjeva novi icebreaker za sebe. Kada imaš stvari koje baš moraju ići određenim redosljedom onda si malo tužan. Što ako imam dinosaura a nemam yog? Ili obrnuto? Možeš u njega staviti nešto drugo ali bojim se da nije to to. Zasad u redu, ali sa potencijalom postati bolje.
Personal Workshop: E ovo je super karta za Theory. Za Kate je u redu ali napravljena je za Theory. Protivnik zna što ćeš napraviti ali zapravo dobivaš jedan credit svaki potez i možeš ju odigrati kada hoćeš (jako važno zapravo). Mali problem je što je resurs pa može umrijeti zajedno sa stvari koju nosaka, što može biti dosta bolno ali manje važno ako si oprezan. Super stvar.
Test run: O ovome se puno pričalo i mislim da ne bi trebalo još. Samo na brzinu: bolji od special ordera za shapere, odličan s femme fatale.
Emergency Shutdown: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Ova karta je op. Nešto strašno. Monstrulozno zapravo. Korporacije sada moraju čuvati hq pod SVAKU cijenu. Karta koja će po meni promjeniti cijelu igru. Samo dva inf??? Ludilo.
Muresh Bodysuit: Meh. Misliš da ti treba? Ok. Što će reći korporacija kada ju vidi? Meh. ALI! Karta koja bi dosta lako mogla postati auto include ovisno o novim kartama.
Snitch: Meni se jako sviđa. Košta dosta i zauzima memoriju a zapravo jedini icevi koji ti nešto rade su sentriji i čine "samo" trećinu (ugrubo) iceva corpa, snitch je zapravo kul zbog informacija koje nudi. Znati češ "skoro" SVE iceve koji su na stolu. No ako igraš pošteno criminalca tako i onako češ udarati po centralni serverima tako da ćeš imati ideju koju si ledovi u pitanju. Svejedno po meni jako simpa karta i volio bi ju isprobati.
Public Simpathy: Ista stvar kao i sa reserch facility. ČEMU TO? Koštaju dva! Kod runnera postoje pametnije stvari ako se bojiš smrti a kod korporacije postoje bolji načini kako potrošiti 2 credita i akciju na zaštitu Hqa.
Edge of the world: Fora ali važna stvar koja se mora istaknuti! Ne može se advancati. Stoga morate blefirati da je braintrust ili melange ili tako nešto. Tri credita za aktivaciju isto nisu malo ali nekih dva tri brain dmga znače veoma laku smrt sa roninima, empovima i sličnim veselicama. Gadna i škakljiva stvar.
Sunset: Možeš napraviti neki uber cool server i volio bih vidjeti deck koji ju lijepo koristi. Sam po sebi je čak i ok. Ali moramo ostati svjesni da je tek važan kada je 3+ icea a to je dosta late game. Kartu koja stoji do late gamea i koja će ti trebati vjerovatno samo jedna? Imam svoje sumnje.
Project Vitruvius: Glavna stvar: JOŠ jedna agenda za 3 dva boda. Ability je ok ali čisto forsanje bodova se meni sviđa više. Gotova je s mandatory ili biotic labour. Eksplozivno.
Viper: Ili viper ili enigma. Rade jedno te isto, samo se pitaš: kako ljudi stoje sa linkom. Osobno preferiram sigurnost enigme. Klasični HB ice: jak ali sa svojim problemima.
Marked accounts: Ne znam zašto bi igrao ovo a ne pad campaign. Oboje? sumnjam. Ljepota pad-a je što ne uzima akcije.
Pop-up: Fora. Zapravo bi ga stvarno htio probati. Odlično ide uz Senseija i chuma iako imaju problem što su sve tri code gateovi i razvali ih gordian blade. Ice koji ne enda run ima mnogo problema sam po sebi. NO! To je samo još jedna vrsta blefiranja. Stv ga ispred hqa dok ga ne moraš braniti i gledaj kako se runner zabija i smij se u sebi.
Commercialization: Pa dobro
Woodcutter: Pa dobro. Obje karte su nešto što nismo navikli gledati. Woodcutter je prespor a comm je nestabilna u odnosu na royalties. Treba još nešto što će možda lakše advancati iceve. Zasad ništa specijalno.
Chimera: Ludilo. Po meni još jedna karta koja će promjeniti igru u potpunosti. Sada je sneakanje agende rano sasvim moguće. Odlično radi sa Akitarom. Ima probleme protiv crypsisa. Sve u svemu jako, JAKO lijepa karta. Neutralna pobogu.
Private Contracts: Nema se tu što reći. Obavite malo matematike i vidjeti ćete što sam i ja vidio. Ova karta će za mene zamjeniti melange. Teže se thrasha i fleksibilnija je. Melange je naravno bolji ako ga uspjevaš držati više i to samo po sebi može "pobjediti partiju" ali sigurno contractsa me više privlači.

Thats all folks!
Avatar
eirei
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 09 sij 2013, 22:09
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: SPOILERI!

Post Postao/la eirei »

Jao, sad sam vidio BGG post. Želim ga odmah (no homo) :(

Ali koliko vidim na bookdepo ga uopće ne planiraju nabavljati. Ima netko neki bolji prijedlog ili ću morat ebayat?
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Par misli nakon dodatnog razmišljanja:
Nerve agent nije za gabriela. On čini veći pritisak na hq i mislim da bi bolje radio kod shapera ili anarha. Kod crima već se moraš debelo braniti u hq te tako karta definitivno gubi na snazi.
Dinosaurus mi se čini mnogo jači nego na prvu loptu a private contact slabiji nego na prvu ruku.
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la igor1970 »

zašto svaki puta kad vidim ovaj topic umjesto SPOILER pročitam BOILER?
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Godine, Igore, godine... Prvo leđa, sada vid... Tako ti to ide :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru Broloski za post:
igor1970
Avatar
eirei
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 09 sij 2013, 22:09
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: SPOILERI!

Post Postao/la eirei »

Najavljena prva velika ekspanzija, HB i Shaperi

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4004
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Kako nam mogu napraviti ovakve stvari!!?
Pa sanjati ću ove karte...
Avatar
eirei
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 09 sij 2013, 22:09
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: SPOILERI!

Post Postao/la eirei »

Jao, ovo sam propustio: http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... m=1&epmi=s

Direktorica Haas je napokon karta, i to kakva slika

slika
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: SPOILERI!

Post Postao/la Broloski »

Wau!
Imamo i prvi kartu od 5 influenca!
Odgovori

Natrag na “Android: Netrunner LCG”