HexColony

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Odgovori
Avatar
CovacMD
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 13 lis 2023, 23:45
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

HexColony

Post Postao/la CovacMD »

Eto i mene. Danijel Mihaljković, Čovac nadimkom, iz medimurja i boardgame dizajner u pokusaju bi se reklo. Kako volim stalno nest izmisljat, pun ideja dosao i na ovu ideju da napravim svoju igru. Ideja je krenula u jednom smjeru i napravljena igra bila igriva ali u nekom trenutku mi se nije svidio sam koncept pa sam prosao na drugi dizajn.

Uglavnom igra je mali euro game, gdje ti je cilj otkrivat mapu(hexevi), gradit kampove, sela gradove, borit se sa barbarima koji se pojavljuju po mapi i blokiraju ti kretanja, borit se sa protivnicima za teritorije, skupljas resurse, preko akcion kartica dobivas posebne akcije i objective kartice preko kojih skupljas kao misije koje ti donose dodatne bodove, tu su jos i eventi koji svima zagorcavaju ili poboljsavaju zivot.
Igra ima 20 rundi, od toga u svakoj rundi 3 akcije po igracu(ako te igra drugacije ne iznenadi). Svake 4 runde otvaraju se eventi. I na kraju tko je skupio najvise bodova izgradnjom sela, gradova i ispunjavanja objektiv kartica taj je pobjednik. (Jos te u svemu tome ogranicava i ogranicenje populacije koju mozes imati).

Stavio u privitke malo fotkice kako je to sve teklo u razvitku i kako ide dalje. Jos ima posla oko playtestanja ali ide nekom kraju igra (dok je ova iz prve ideje ostala na polici za sada i ceka da se ova dovrsi). Pravila jos treba doradit tak da ima posla.
Kritike, pohvale, ideje, savjeti uvjek dobrodosli. Nadam se da bude puno tipkanja i igranja igre.
Predbiljezbe za playtest otvorene slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika//cloud.tapatalk.com/s/65acfd1cefe ... ravila.pdf

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru CovacMD za post (ukupno 7):
dadoRaven2013Killaedvinusgrofkovacusadistiko
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: HexColony

Post Postao/la edvinus »

Jako su fora i inspirativne ove fotke procesa.

Pravila... eh, trebaju malo bolju strukturu, te bar nekoliko slika i primjera.

Igra zvuči jako zanimljivo, nadam se da ću je imati priliku isprobati.

Čovac... Kao meeple? :D
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: HexColony

Post Postao/la sadistiko »

Ako se radi o istoj igri, ove potonje slike sa hexovima što su rukom crtane su mi daleko ljepše i primamljivije, ono gore sa bojama mi je pre apstraktno i osobno ne volim takve igre. (ali to sam samo ja)
slika
Avatar
CovacMD
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 13 lis 2023, 23:45
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: HexColony

Post Postao/la CovacMD »

Čovac ostalo od srednje skole jos nadimak nije se mogao sjetit imena pajdo pa sam costao Čovac.

Igra krenula u jednom smjeru na pocetku morale biti samo 3 boje. I trebalo se kao skupljat te boje. Bila super zabavna igra ali meni se nije svidjelo kako na kraju igre ostane mapa prazna pa sam malo preradio i dobio ovo sad sto je. Ona od prije stavljena na stranu budem ju dovrsio dok ovu rijesim do kraja. Kaj se rukom tice crtano cak mi je zelja da finalna igra ima rucno crtane te resurse, nesto kao u catanu, svida mi se dok igra ima art na sebi, ali opet ako bude islo preko publisera nije do mene. (Ili zna netko dal se moze tu kaj odlucivat?)
Pravila to znam treba jos doraditi. Ovaj tjedan bi morao sve skockat pa drugi tjedan ide prvi blind test.
Uglavnom lijep projek koji se malo oduzio. Ali opet ako ukupnu sliku gledam kroz njega puno naucio, imam jos 3 igre u pozadini koje su se rodile iz njega tak da samo jako dalje

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru CovacMD za post (ukupno 2):
sadistikoedvinus
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”