dado's inventura 2022.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1262
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3401 put
 pohvaljen: 2021 put
Kontakt:

dado's inventura 2022.

Post Postao/la dado »

Opet je došlo vrijeme da napravimo rezime godine.

U zagradama su podaci od prošle godine.

Igrano u 2022.
Igre: 126 (157)
Partija: 373 (675)
Strašan pad, pogotovo u broju partija. :(
Izgleda da u 2023. moram krenuti sa solo igranjem.

slika


TOP 15 igranih / br.partija:
My City 51
Fantasy Realms 31
Ganz Schon Clever 14
Unmatched 10
Cascadia 8
The Castles of Burgundy 8
Mille Fiori 8
Verdant 8
Azul 7
Ticket to Ride 7
Trekking Through History 7
Ark Nova 6
Splitter 6
Unlock 6
Wingspan 6


Stanje kolekcije s 31.12.2022.
Igre: 188 (185)
Exp.: 95 (84) – nešto sam zeznuo s ekspanzijama jer prema bgg-u imam +11 ove godine, a prema mojim evidencijama imam +6

Shelf of shame
Igre: 8 (6)
Brazil Imperial, Endless Winter, The Flow of History, Golem, Lacrimosa, Manhattan Project Energy Empire, Mind MGMT, Paleo
Exp.: neutvrđeno

Ulaz
Igre: 78 (68)
Exp.: 20 (---)

Izlaz
Igre: 75 (41)
Exp.: 14 (---)


2000.
Carcassonne izlaz – razlog prodaje je ponovna nabavka South Seas verzije koja mi je zabavnija i kraće traje

2002.
exp Carcassonne Expansion 1 – Inns & Cathedrals izlaz

2003.
exp Carcassonne Expansion 2 – Traders & Builders izlaz

2006.
Mr. Jack izlaz – u moru 2p igara na polici ova nije često izlazila na stol

2009.
Summoner Wars 1st edition izlaz – zamijenjena 2nd editionom

2010.
Troyes ulaz – jako pozitivno iznenađenje ove godine, sviđa mi se interakcija između igrača

2011.
12 Days izlaz – ok drafting igra ali nije izlazila na stol
exp Ticket to Ride Map Collection 1 Team Asia & Legendary Asia izlaz – morao sam napraviti mjesta na polici tak da su TTR ekspanzije platile danak, a i općenito mi je ove godine pao interes za TTR
exp Ticket to Ride Map Collection 2 India & Switzerland izlaz

2012.
Targi ulaz – odlična 2p worker placement igra
Tzolk'in The Mayan Calendar ulaz – ova me totalno iznenadila, mehanika sa zupčanicima je odlična
exp Troyes The Ladies of Troyes ulaz – nije još igrana
exp Ticket to Ride Map Collection 3 The Heart of Africa izlaz

2013.
Blueprints izlaz – s ovom imam love / hate odnos, 2 puta kupio, 2 puta prodao. Tko zna, možda će u budućnosti opet doći u kolekciju. :D
Bora Bora ulaz – fantastičan Feld, prekrasna produkcija
Carcassonne South Seas ulaz – jedina Carcassonne igra koja je ostala u kolekciji
Sushi Go izlaz – nekako mi je postala prelight, izgubio sam interes za njom
exp Tzolk'in The Mayan Calendar Tribes and Prophecies ulaz – nije nužna ekspanzija ali ok za imati
exp Ticket to Ride Map Collection 4 Nederlands izlaz

2014.
Orleans ulaz – ok je ali Altiplano mi je bolja, ići će van iz kolekcije
Pandemic The Cure izlaz – zgodna dice game verzija Pandemica ali nije izlazila na stol

2015.
Automania ulaz – šteta što je OOP, ako uspijete naći po normalnoj cijeni velika preporuka za family plus kategoriju
Discoveries The Journals of Lewis & Clark izlaz – Lewis & Clark mi je bolja ali zgodna dice placement igra, sviđa mi se produkcija, chunky kocke
Grand Austria Hotel ulaz – odlična dice drafting igra, klasik, malo mi je žao što nisam backao deluxe KS verziju
Porta Nigra izlaz – super action selection igra od Kramer / Kieslinga, malo smo je se zasitili pa je zato otišla ali moram priznati da mi je malo žao što sam je prodao
Tides of Time izlaz – nažalost, nije izlazila na stol ali super 2p drafting igra
exp Ticket to Ride Map Collection 5 UK & Pennsylvania izlaz

2016.
Adrenaline izlaz – isto nažalost nije izlazila na stol
The Flow of History ulaz – nije još igrana
Histrio izlaz – prekrasna produkcija ali sama igra je samo ok
Hit z Road izlaz – još jedna odlična produkcija, ovu sam čak volio i igrati solo ali nije izlazila na stol
Kingdomino izlaz – zamijenjena Kingdomino Originsom
Love Letter Premium edition izlaz – ostavio sam si ovo najnovije izdanje LL, nema potrebe da imam obje
Manhattan Project Energy Empire ulaz – nije još igrana
Sushi Go Party izlaz – isto kao i za Sushi Go
Ulm ulaz / izlaz – iskreno, ne sjećam se puno kaj se događalo u ovoj igri, zaboravljiva
exp Pandemic The Cure Experimental Meds izlaz – isto nije nužna ekspanzija ali dobra za replayability
exp Targi The Expansion ulaz – nije još igrana

2017.
Altiplano ulaz – bolja od Orleansa
Blackwood izlaz – zgodna worker placement, set collection igra. Prekrasan artwork, nažalost nije izlazila na stol
Indian Summer ulaz / izlaz – uh, ova mi nikako nije sjela, baš je bila dosadna
Heaven & Ale izlaz – ok ali ništa posebno
Herbaceous izlaz – prekrasna lagana set collection igra ali nije izlazila na stol
The Lost Expedition izlaz – jedna od rijetkih igara koja je super i solo i coop i kompetitivno ali nije izlazila na stol
Photosynthesis izlaz – iznenađujuće velika količina interakcije između igrača, čak mi to toliko i ne smeta ali izgubio sam interes za njom
Santa Maria ulaz – još jedna odlična dice drafting igra, dobra alternativa Burgundyu
Sentient ulaz – drago mi je što sam ovu uspio naći, kratka ali slatka
exp Ticket to Ride Map Collection 6 France & Old West izlaz

2018.
Agricola All Creatures Big and Small Big Box izlaz – Targi mi je zamijenila ovu
Imaginarium izlaz – nije izlazila na stol, super produkcija ali čudan gameplay, ne znam kako drugačije opisati, a i 2p verzija (Nicodemus) mi je bolja
Lost Cities izlaz – izigrao sam je
Rebel Nox izlaz – čudan spoj trick takinga i social deductiona, nije baš nešto
Root ulaz / izlaz – nažalost došla i otišla bez odigrane partije. :( Možda vratim ako ću u budućnosti imati ekipu za ovakvo nešto
Small Sugar Mill izlaz – zgodan engine building micro game ali nije za na duže staze
Smartphone Inc. Izlaz – isto otišla bez odigrane partije, nije bilo interesa
Solenia izlaz – super produkcija ali prelight pick up and deliver igra
Stone Age Anniversary izlaz – Papua mi je bolja, a i zasitio sam je se, malo mi je postala preduga za to što je
Tales of Glory izlaz – jako dobra tile laying engine building igra ali nije izlazila na stol
Ticket to Ride New York izlaz
War Chest ulaz – dobivena na poklon od forumskog Sante. Nije mi bila na radaru ali probali smo i super je. Sigurno ostaje u kolekciji.
exp Mr. Jack Extension izlaz – nismo je igrali ako se dobro sjećam

2019.
Air, Land & Sea izlaz – inače sam fan ovakvih 2p kartaških igara ali onaj mehanizam povlačenja u ovoj mi nije nikako sjeo
Blitzkrieg! WW2 in 20 min. Izlaz – još jedna koja mi nije sjela ali ne znam zašto
Circadians First Light izlaz – ok dice placement igra, ima neke zanimljive ideje ali nije me zgrabila
Coralia ulaz / izlaz – meh, baš prosječna
Estoril 1942 Super Box izlaz – ovu sam želio voljeti, tema, artwork, produkcija, sve super ali memory dio u gameplayu mi nije sjeo
Freshwater Fly ulaz / izlaz – još jedna dice drafting igra koju sam želio voljet ali kao i ribolov, prilično dosadna. Ako ništa drugo bar je tematska. :D
Herbaceous Sprouts izlaz – ova mi je malo bolja od Herbaceousa ali nije izlazila na stol
Offshore ulaz / izlaz – ovu sam isto želio voljeti ali bila je samo ok
Paris City of Lights ulaz – još jedna dobivena od forumskog Sante, dobra alternativa Patchworku
Queenz To Bee or not to Bee izlaz – izigrali smo je
Similo ulaz – ultra mega light dedukcijska coop gra slična Mysteriumu, ok ali nije za na duže staze, vjerojatno će ići van
Spies & Lies A Stratego Story izlaz – ova čak nije ni loša, nekakav kao spoj Love Lettera i vojne trake iz 7W Duela, otišla jer su mi druge 2p igre bolje
Taverns of Tiefenthal ulaz – odlična dice drafting igra
Tiny Towns ulaz / izlaz – meh, nije me primila
Unmatched Battle of Legends vol. 1 ulaz – Unmatched mi je skroz zamijenila Summoner Wars
Watergate izlaz – otišla bez odigrane partije, nije bilo interesa
exp Rajas of the Ganges Goodie Box 1 ulaz – nije još igrana
exp Ticket to Ride Map Collection 6 1/2 Poland izlaz
exp Ticket to Ride Map Collection 7 Japan & Italia izlaz

2020.
Bonfire ulaz – još jedan odličan Feld, meni je super ali ekipi baš i nije tak da ne znam, možda ode van iz kolekcije
Boomerang Europe izlaz
Boomerang USA izlaz – obje su ok ali Australia je najbolja
Clever Cubed izlaz – isto ok ali originalni Clever je najbolji
Cloud City izlaz – zgodna tile laying igra u kojoj gradimo mostove u 3Du ali izgubili smo interes za njom, može biti malo nezgrapna, nemojte igrati ako vam drhte ruke :D
The Coldest Night ulaz / izlaz – ok solo igra za odigarti jednom / dvaput
For Sale izlaz – mi je dobra igra, najnovije Iello izdanje ima papirnati novac pa je zato otišla ali vratit ću je kad nađem neko bolje izdanje
Ludnica na tribinama izlaz – nažalost igri fali razvoja, jednostavno je preduga i ima previše svega, treba poraditi na streamlineningu i bila bi ok igra
Mariposas izlaz – zgodna obiteljska igra, ima neke zanimljive ideje ali nije izlazila na stol, meni je bila ok
Medici Dice Game izlaz – bolja od Card Gamea ali nije me nešto posebno primila
Merlin Big Box ulaz – još jedan dobar Feld, Big Box je možda malo overkill ali igra je sasvim dobar euro
My City (x2) ulaz – odlična family legacy igra
My Farm Shop ulaz / izlaz – Valeria i Bad Company su mi puno bolje
Nidavellir ulaz – po meni opravdan hajp, odlična bidding set collection igra
Paleo ulaz – nije još igrana
Patchwork Xmas edition izlaz – zasitili smo je se
Raiders of Scythia izlaz – Viking verzija mi je bolja, ova ima problema s produkcijom i ikonografijom
Trekking the World ulaz – zgodna alternativa Ticket to Rideu
Tribunal 1920 ulaz – zgodna 2p bluffing igra
Truffle Shuffle izlaz – ok set collection igra ali izgubio sam interes za njom
Unmatched Little Red Riding Hood vs Beowulf ulaz
Whistle Mountain izlaz – ova mi je čak jako dobra, preporučio bih je ali nakon 2 partije sam izgubio interes za njom, zanimljiv twist na worker placement, glavna ploča mi je bila malo fiddly sa svim tim pločicama i radnicima
exp 7 Wonders Armada ulaz – nažalost, nije još igrana :(
exp Rajas of the Ganges Goodie Box 2 ulaz – isto nije još igrana
exp Smartphone Inc. Status 1.1 izlaz – otišla bez igranja
exp Teotihuacan Shadow of Xitle ulaz – naravno, nije još igrana, zašto kupujem ekspanzije?
exp Wingspan Oceania izlaz – nikako mi nije sjela, nektar mi je previše OP

2021.
7 Wonders Architects izlaz – prelight verzija 7 Wondersa, original mi je puno bolji
Ankh Gods of Egypt ulaz – nažalost, igrali samo jednom, Blood Rage mi je bolja ali i ova ima zanimljive ideje
Ark Nova ulaz – nju kao nešto i ne volim ali mi je u top 15 najigranijih ove godine
Berried Treasure ulaz / izlaz – premalo, prelight, prevelika kutija
Bitoku ulaz – prekrasna produkcija, odličan spoj dice placementa, deck buildinga i svega i svačega
Brazil Imperial ulaz – nije još igrana
Canopy ulaz / izlaz – prekrasan artwork ali nije me primila
Cascadia ulaz / izlaz – meh, Calico i Verdant su mi bolje
Coffee Traders ulaz – ova je malo kompliciranija od igara koje inače igramo ali privukla me je od prvog trena kad sam je vidio i nije me razočarala, super su mi tema i produkcija, a i gameplay mi paše, sviđa mi se interakcija između igrača
Fantasy Realms ulaz – nisam puno očekivao od nje ali me oborila s nogu, tako jednostavna, a tako dobra
Golem ulaz – nije još igrana
Great Western Trail 2nd edition ulaz – još jedna malo više heavy ali odlična mi je. Je da sam brutalno loš u njoj ali nema veze. :D
Jekyll vs Hyde ulaz – odlična 2p trick taking igra
Lorenzo il Magnifico Big Box ulaz – ova me najviše iznenadila ove godine, baš mi je odlično sjela
Mille Fiori ulaz – meni super. Malo pravila, puno igre. Kao boardgame verzija Ganz Schon Clevera.
Mind MGMT ulaz – nije još igrana
Museum Pictura ulaz – 90% ista igra kao Museum ali promjene su možda čak malo i na bolje. Nema potrebe imati obje u kolekciji ali šta ću, ne mogu si pomoći.
Nanga Parbat ulaz / izlaz – nije me oduševila
Nile Artifacts izlaz – ok je ali nije se ničim istaknula
Red Rising izlaz – Fantasy Realms je puno bolja
Splitter ulaz – zgodan 5 min. roll and write, super jednostavna ali iznenađujuće dobra
Summoner Wars 2nd edition izlaz – Unmatched mi je potpuno zamijenila SW, brža i elegantnija mi je.
Suspects ulaz / izlaz – slično Unlocku ali Unlock je bolja
Unlock Game Adventures ulaz
Unlock Legendary Adventures ulaz / izlaz – dokle god će raditi Unlockove ja ću ih kupovati
Wingspan (srpsko izdanje) ulaz
Wishland ulaz – zgodna worker placement, set collection igra, dobar replayability
exp Cafe Expresso ulaz – nije nužna ali ok za imati
exp Fantasy Realms The Cursed Horde ulaz – Cursed itemi su mi bezveze ali dodatne karte su mi super, pogotovo Undead
exp Museum Pictura Crystal Palace ulaz – nije još igrana
exp Museum Pictura Vernissage ulaz – nije još igrana
exp Taverns of Tiefenthal Open Doors ulaz – nije još igrana
exp Teotihuacan Expansion Period ulaz – nije još igrana, fakat moram prestati kupovati ekspanzije
exp Unmatched Deadpool ulaz – više za zajebanciju nego za neko ozbiljnije igranje

2022.
A Walk in the Park ulaz / izlaz – roll and write verzija igre The Gardens, meh
Blazon ulaz – mehanički nešto slično Museumu, ok je ali Museum mi je bolja, ići će van iz kolekcije
Caper Europe ulaz – odlična 2p drafting igra, za mene ultimativna 2p igra, odlična produkcija
District Noir ulaz – zgodna 2p set collection igra, malo me podsjeća na Air, Land & Sea ali ova mi je malo bolja
Encyclopedia ulaz – prekrasna dice drafting, set collection igra. Realno ništa novo ili posebno ali sviđa mi se. Možda je malo preduga.
Endless Winter Paleoamericans ulaz – nije još igrana
First Rat ulaz / izlaz – dobra mi je, sviđa mi se tema i produkcija ali nije me primila
The Gardens ulaz – Dunstan / Gilbert, set collection igra sa nekom zanimljivim idejama ali jako light, mali problemi sa ikonografijom, i ova će uskoro na prodaju
Gartenbau ulaz – tile laying igra u kojoj gradimo na 3 razine, super produkcija ali isto mali problemi sa ikonografijom, gameplay je ok
Get on Board New York & London ulaz / izlaz – ovo sam želio voljet ali nije me primila
Heat Pedal to the Metal ulaz – odlična, velika preporuka ako volite trkaće igre
Lacrimosa ulaz – nije još igrana
The Palaces of Carrara (2nd edition) ulaz – malo sam razočaran produkcijom, gameplay promjene su na bolje
Tenpenny Parks ulaz – super produkcija, gameplay je ok
Tiletum ulaz – još jedna odlična dice drafting igra od Tascinija i Lucianija
Trekking Through History ulaz – jako light ali zgodna family set collection igra, super artwork i produkcija
Unmatched Battle of Legends vol. 2 ulaz
Unmatched Hell's Kitchen ulaz
Unmatched Jurassic Park Dr. Sattler vs T-Rex ulaz
Verdant ulaz – meni najbolja iz trilogije (Calico, Cascadia, Verdant)
exp El Dorado Dangers & Muisca ulaz – nije još igrana
exp El Dorado Heroes & Hexes ulaz – nije još igrana
exp Encyclopedia Magna Itinera ulaz – nije još igrana
exp Endless Winter Paleoamericans Ancestors ulaz
exp Endless Winter Paleoamericans Cave Paintings ulaz
exp Endless Winter Paleoamericans Rivers & Rafts ulaz – naravno, nisu još igrane
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 10):
it's meShichdendarii42Jerkooohrky000LourdintanelornTeehee(R)juri006eNdie
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”