Sila se budi - sa spojlerima

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 515
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 272 puta
 pohvaljen: 466 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la DarkDefender »

Da, ja nisam citao nista od tih stvari...

Inace, cisto da bude jasno, meni je ovaj film, kad bi gledali svaki film samostalno, bolji od svih prethodnih. Samo se nemogu nikako otrgnuti od dojma da sam gledao isti film. Ali nekako prihvacam cinjenicu da su htjeli rebootati fransizu i pribliziti se novim gledateljima pa se nadam da ce se u sljedecem malo odlijepiti. Jer ako zavrsi tako da zalede Finna, necu biti zadovoljan. :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3136
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2317 puta
 pohvaljen: 2383 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Valsim »

Kada smo kod originalnosti teško je govoriti o tome kako su i u kojoj mjeri filmovi originalni jer je većina njih, pogotovo ovih današnjih, u većoj ili manjoj mjeri kopija nekih od prijašnjih. Tako je George Lucas za Star Wars: Novu Nadu veliku većinu priče kopirao iz starih japanskih filmova, posebice iz klasika - "Skriveni Zamak" proslavljenog Akira Kurosawe - http://www.imdb.com/title/tt0051808/.

Usporedba - Star Wars Hidden Fortress Comparison

I sam George Lucas je u nekoliko navrata otvoreno govorio o jakom utjecaju Kurosawinih filmova na njega - George Lucas on "The Hidden Fortress".

Kako je sve počelo - How are Samurai Films Responsible for Star Wars?!? .

Tako da kao što je George Lucas nekad davno odavao počast Kurosawi i njegovim filmovima, tako je sad J.J.Abrams odavao počast Georgu Lucasu na njegovim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Marijan
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Marijan »

U principu je na Lucasa dosta utjecao i Vijetnamski rat. Star Wars je dosta zoran prikaz jedne tehnološke i vojne supersile protiv malih i jadnih rebela. Dosta je i govorio o tome u intervjuima te ukazivao na problematičnu vanjsku politiku SAD-a koja je prilično silovita, posebice zbog kolonijalističkih razloga samog rata. To je bila inspiracija za one prve dijelove. Makar je naravno ovo što je spomenuo Valsim imalo ogroman ogroman utjecaj na same filmove i njihovu radnju.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4970
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3593 puta
 pohvaljen: 3697 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la sadistiko »

Evo, konačno je došao dan da i ja mogu ovdje čitati i nešto napisati. Tek sam jučer pogledao film u Petrinji, po prvi put u 3D tehnologiji u našem gradu. Ne znam koja je to tehnologija jer moraš naočale sam upaliti na početku filma. To mi je bilo malo smješno jer sam navikao u IMAX-u ili u drugim salama u Zagrebu da ne moram još i o tome brinuti brigu.
Druga stvar, kud nam je ionako malo platno u kinu, sad mi se učinilo još manje (netko je pričao o tome da 3D tehnika "smanjuje" platno), pa mi je to sve bilo malo ispod nivoa, al ajd, ipak je to Petrinja i bio sam sumnjičav hoćemo li možda dobiti one papirnate naočale na ulazu :-)
Što se tiče samog filma, podijeljenog sam mišljenja. Ali sad nakon čitanja vaših postova sam se odlučio da je ovo sve već "viđeno". Stvarno toliko sličnosti po meni ne bi smjelo biti, zar stvarno ti pisci scenarija nemaju malo više mašte? Tako da sam i ja ostao razočaran, ali upravo kao nastavak ove sage, ne kao film sam za sebe. Ima nekih glupih scena, ima i onih dobrih, ovaj puta ima puno više akcijskih, ali dobro, sve u svemu nije tako loše.
Nadam se da će se sljedeći film uspjeti odljepiti od tog klišeja starih filmova. Recimo meni su ona prva tri filma bili odlični, originalne radnje (vjerojatno jer sam bio klinac i nekako sam se povezao s njima). Ona zadnja tri filma koji su izašli nakon toga su mi već počeli biti vodnjikavi radi onih "ala smješnih likova" kao što je Jar-Jar i neki drugi slatki medeki i što ti ja znam. Oni stari filmovi su mi više bili ozbiljni filmovi za odrasle, ova zadnja tri su skoro pa priče za djecu. OK, ima u njima scena i događaja koji nisu za djecu, ali u globalu su mi spustili prag.
Kod ovog novog filma, kako je stvar u ruke preuzeo Disney bojao sam se što bi to moglo ispasti iz te kuhinje. Ali dobro je, nije tako strašno. Ima par smješnih scena ali nije pretjerano.
I samo za kraj. Kad su ušli u onaj bar i kad je bend zasvirao neki country na svemirskom benđu :-) reko, još su samo i onu staru obožavanu stvar mogli zasvirati u country obradi :-)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la stoka »

znam da ima trzavica među ljubiteljima ovih dvaju franšiza, te ne želim ništa uspoređivati, niti započimati raspravu, samo da obavijestim, ako ste slučajno previdjeli, hrt na svom trećem programu ponovno počinje prikazivati zvjezdane staze. bome sam se već godinama (ako ne i desetljeće) pitao kad će se odlučiti na ovaj potez. idu u večernjem terminu i krenuli su sa picardom, nadam se da će pustiti i katherine jeneway i obojenog kapetana, odnosno meni najdraži dio deep space 9.
još jednom isprike fanovima star warsa, ali da sad ne otvaram novu temu pišem ovdje. uživajte! :thumbs
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Darkseid »

Problem toga je termin prikazivanja, ponoć....
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3136
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2317 puta
 pohvaljen: 2383 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Valsim »

Dan poslije je repriza u 8 ujutro. No nije ni to baš najsretnije rješenje jer kako god okreneš ne stigneš gledati. Osim ako ne misliš gledati navečer, pa spavati pet sati svaki dan prije posla.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la Killa »

stoka je napisao/la:znam da ima trzavica među ljubiteljima ovih dvaju franšiza, te ne želim ništa uspoređivati, niti započimati raspravu, samo da obavijestim, ako ste slučajno previdjeli, hrt na svom trećem programu ponovno počinje prikazivati zvjezdane staze. bome sam se već godinama (ako ne i desetljeće) pitao kad će se odlučiti na ovaj potez. idu u večernjem terminu i krenuli su sa picardom, nadam se da će pustiti i katherine jeneway i obojenog kapetana, odnosno meni najdraži dio deep space 9.
još jednom isprike fanovima star warsa, ali da sad ne otvaram novu temu pišem ovdje. uživajte! :thumbs
Ništa od originala?
Pih!
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Sila se budi - sa spojlerima

Post Postao/la stoka »

je, šteta šta nije startalo sa originalom, i šta nema repriza u nekom popodnevno terminu.
da ih je bar otkupio rtl, da bude 7 puta dnevno, i da kad završe, da ih samo puste opet ispočetka. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 2):
Shichkockica
Odgovori

Natrag na “Razno”