Osvoji Jadran

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Osvoji Jadran

Post Postao/la Igranje.org »

Osvoji Jadran[ctable: picture=https://lh5.googleusercontent.com/-XRUX ... jadran.jpg, link=http://igranje.org/Igre/osvoji-jadran]OPIS IGRE

Preuzmi ulogu skipera i svojom jedrilicom kreni put Jadrana. Osjeti vjetrove, odaberi izazove, otkrij potonule brodove, avione...., saznaj za neke legende... Na putu ćeš susresti eleonorinog sokola, bjeloglavog supa, morsku kornjaču i još brojne zaštićene i ugrožene vrste Jadrana. Doživjeti ćeš posebnosti nacionalnih parkova, parkova prirode, kao i otoka, gradova i mjesta na otocima i priobalju. Prođi avanturu regate i budi bar na kratko moreplovac.

[/ctable]
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Osvoji Jadran

Post Postao/la baba »

Jedan prijedlog za (buduće) izdanje igre - pošto je igra ipak orijentirana najmlađim igračima nije baš zgodno da su bodovi "skriveni" u tekstu. Predlažem lagani redizajn karata koji će u jednom od kuteva imati dodatno naznačeno koliko bodova nosi - bilo brojka ili (bolje) nekakav simbol. Ovo ne samo da će djeci olakšati prebrojavanje bodova nego će i karta odmah vizualno dati povratnu informaciju o svojoj vrijednosti. Dodatno, ako se igra želi približiti starijim igračima, onda bi se zaista trebala razmotriti alternativa roll-and-move mehanici - npr. dodatni mali špil karata sa "smjerom vjetra" pa igrač može u tom smjeru do 4 polja (po izboru), a u drugima samo 1 ili 2. Ili bilo što drugo, tek toliko da se omogući ikakvo taktiziranje a ne da kockica bira pobjednika.

Što se oblika ploče tiče - evo ja prvi prefereriram "neklasične" oblike. Čak bi možda radije da potpuno prati zemljopisni oblik primorja tako da je potpuno nestandardnog oblika, mislim da bi igra čak i dobila na atraktivnosti. :P
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Osvoji Jadran

Post Postao/la grof »

Potpisujem sve što si rekao! (ajde, ja sam se u recenziji glede ploče možda drugačije izjasnio, ali da ovakav ili da bi razlomljeni oblik ploče dodatno povećao atraktivnost - definitivno bi! :) )
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”