Dominion

Pitanja vezana uz društvene igre
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Dominion

Post Postao/la Igranje.org »

Dominion[ctable: picture=https://lh3.googleusercontent.com/-yroo ... minion.jpg, link=http://igranje.org/Igre/dominion]OPIS IGRE

U ulozi si monarha, kao što su to bili i tvoji roditelji i upravljali sa malim, lijepim kraljevstvom sazdanim od rijeka i brežuljaka. Za razliku od tvojih roditelja ti imaš nade i snove. Želiš veće i još ljepše kraljevstvo. Želiš Dominion! Igra se sastoji od 500 karata raznih vrsta (akcijske, resursi, pobjednički bodovi...)

[/ctable]
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Dominion - pravila

Post Postao/la grof »

Radim na prijevodu pravila za Dominion, no moram priznati da sam naišao na nejasnoću kod određivanja pobjednika.

Original kaže da u slučaju izjednačenja pobjedničkih bodova pobjeđuje igrač "with the fewest turns" ili bi to u prijevodu bilo s najmanje poteza. Kojih poreza, kada svako radi po jedan potez s fazama akcije, kupnje i čišćenja. :?

Možda je nekome ovo jasnije...

EDIT:

Prema BGG-u ispada da u tom slučaju pobjeđuje onaj tko je zaista napravio manje poteza (rundi) u igri.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
dugi
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 20:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la dugi »

Igra završava odmah kada na kraju poteza jednog od igrača ponestanu pokrajina ili se isprazne bilo koja 3 stoga. Znači da nema, kao kod nekih igara, da svatko od igrača može odigrati jedan potez u završnom krugu.
U slučaju izjednačenja pobjedničkih bodova pobjeđuje igrač koji je igrao manje poteza.
Npr. ako igramo samo 2 igrača, prvi igrač (onaj koje je igrao prvi potez) završi igru
i imamo isti broj bodova onda pobjeđuje drugi igrač, jer je igrao manje poteza.
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la miljenko »

Ako se igralo u smjeru kazaljke na satu, pobjednik/ci su igraci na lijevo između igraca koji je zavrsio igru i pocetnog igraca (ne ukljucujuci pocetnog i zavrsnog igraca), dok su igraci na desno između i ukljucujuci pocetnog i zavrsnog igraca izjednaceni.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la grof »

Thnx ekipa! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Popo
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 19 ruj 2011, 22:51
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 83 puta

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la Popo »

Ups, to znači da smo mi igrali krivo :) Moram proučiti što točno piše u pravilima, ali mi smo igrali da u slučaju izjednačenja pobjednik je onaj koji ima više "novaca" tj. karata blaga. Ali i u jednom i drugom načinu opet postoji vjerojatnost ponovnog izjednačenja. I šta onda?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la grof »

Onda ste oboje (ili otroje...) pobjednici i "uživate u zajedničkoj pobjedi".

Ovo s novcem nije loša fora, a i tako se sva pravila uvijek mogu prilagoditi prema kućnim potrebama. Posebno u ovom dijelu. Ako se svi igrači s time slažu, zašto ne? ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la mado »

Ne sviđaju mi se ova originalna pravila s brojanjem turnova. Nemaju smisla. Bolja je verzija tko ima više novca ili tko im više bodova u šesticama/desetkama (Province/Colony).

Inače sve karte iz Dominiona i proširenja se mogu vidjeti na http://dominion.diehrstraits.com/
dugi
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 20:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la dugi »

Zašto ne? Onaj koji je u manje poteza sakupio isto bodova kao i onaj s vise zaslužuje pobjedu. Da je još imao jedan potez vrlo vjerojatno bi mogao još dobiti koji bod ili dva.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Dominion - pravila

Post Postao/la mado »

dugi je napisao/la:Zašto ne? Onaj koji je u manje poteza sakupio isto bodova kao i onaj s vise zaslužuje pobjedu. Da je još imao jedan potez vrlo vjerojatno bi mogao još dobiti koji bod ili dva.
To mi onda ispada da netko forsa kraj igre, tj. kupi kartu tako da se isprazni treći kup. A nema mi smisla, jer je jako teško pratiti bodovno stanje svih igrača.
Drugačije je recimo u Race for the Galaxy gdje jasno vidiš sva bodovna stanja, pa forsiraš kraj igre. U Dominionu mi to ispada više na slučajno. Smislenije mi da pobijedi onaj tko je uspješnije kupovao skuplje karte; Province koji košta 8, a Colony iz Prosperity proširenja čak 11. Logičnije mi je da takav igrač bude pobjednik.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”