Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Killa »

zli_pablo je napisao/la:
Nije meni toliko do očuvanja legacy igre, samo nisam u startu znao da na kraju možeš bez problema igrati normalnu partiju pandemica bez obzira koliko si stvari isoristio. Ja sam mislio da se sve uništi do kraja i to je to. Legacy ionako nema neki replay value ali pandemic mi se oduvijek sviđao i na užoj mi je listi. Ipak ću uzet legacy pa poslje drapat obični kada završim kampanju.
Ne možeš igrati "normalnu" partiju Pandemica poslije baš ako si uništio komponente koje ti je igra rekla da uništiš.
Ali na BGG-u ima odličnih varijanti s kojima možeš igrati bez problema poslije.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la smurfORnot »

Nisam dosao do mjeseca u kojem mi ivra kaze da nesto unistim, iako ne vidim ni najmanji razlog zasto bi ja nesto unistio i time si onemogucio kasnije igranje. Nije da sam umno retardiran, pa da tu komponentu koju mi igra kaze da unistim, stavim sastrane i postignem apsolutno indentican efekt.
Mislim ono, za extra legacy flavor, igra bi mogla reci da nakon sto si ju zavrsio ju moras polit benzinom i spalit, te pepeo bacit u vjetar, cisto da budes siguran...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
zli_pablo
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3670 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la sadistiko »

smurf, ma to smo već apsolvirali, nemoj se živcirat. Mi neki ne volimo uništavat, a ovi koji vole nek trgaju. Američke govnarije, flavor ovo, flavor ono, daj nemoj...
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
DarkDefenderzli_pablo
slika
zli_pablo
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 vel 2015, 15:29
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 0

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la zli_pablo »

Nisam znao da trebaš trgat esencijalne komponente.

U tom slučaju ne bih to radio. Kao što je smurf rekao, stavim u neku kutijicu sa strane i zaboravim na to.
Ipak bih htio imati mogućnost zaigrati Pandemic i nakon što završim kampanju.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la DarkDefender »

Nije problem u karticama koje trgas (njih lako sacuvas), problem je u stvarima koje lijepis po ploci i pravilima. To je nesto sto na ploci mora ostati do kraja igre (10-20 sessiona), i nije jednostavno kasnije skinuti. Tako da moras ulagati dosta truda da ne unistavas komponente sto vjerojatno unistava zabavu.

Dosta je ljudi vec ovdje komentiralo kako cemo svi rado izdvojiti i vece novce za neko jedinstveno iskustvo i necemo se zaliti na to, svejedno, ja sam isto jedan od ovih kojima se ne svidja ideja unistavanja komponenti tako da me ova igra nimalo ne privlaci.

Koliko sam shvatio, ne isplati ti se uzimati ovu igru ako nemas neko drustvo koje se sposobno jako cesto skupiti u istom sastavu (sto kod mene nije slucaj). Iako ja nisam siguran da bi to kupio ni da imam takvo drustvo. :)
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Antomon »

Roleplayam necromancera, pa da dignemo jedan topic iz mrtvih :D

Odigrali smo u 4 igrača kampanju sa uvjerljivim porazom, konačni rezultat 7 dobivenih i 12 izgubljenih partija. Koštalo nas je što smo ignorirali neke stvari za vrijeme rane kampanje.
Ukupan dojam je dobar, nije najbolja igra svih vremena, ali ima zanimljivih ideja i koncepata. Ono što me se najviše dojmilo što su dizajneri od apstraktne igre uspijeli napraviti igru sa pričom i to ne samo preko teksta, nego i preko mehanizama u igri. O kvaliteti priče bi se dalo raspravljati, ali svejedno dizajnerima kapa dolje.

2 negativne stvari koji su mi najviše ostale; ako ti se ne sviđa osnovni Pandemic, bolje zaobić ovu igru, koliko god promjena bude tijekom igre, osnova je i dalje Pandemic, te konstantno dodavanje pravila, što je problematično ako se ne uključe svi u slušanje i pamćenje pravila i ako se igra više partija zaredom. Još jedna stvar koja je više osobne prirode, tijekom kampanje je bilo više situacija kada zapravo nismo znali što bi radili i u kojem bi smjeru išli pa sam stekao dojam da u tim trenucima nismo uopće uživali u igri. Sva sreća pa to nije narušilo ukupni dojam.

Preporuka svima kojima je običan Pandemic barem podnošljiv.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 4):
kockicamadosadistikodado
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”