Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la mado »

Izgleda da konačno izlazi ovih dana 4. proširenje za Race for the Galaxy. Francusko izdanje je već izašlo. Englesko je na pre-orderu (za 19$ na CoolStuff Inc). Prvotno je bilo najavljeno za 2011., ali je zbog raznih problema i razloga više puta odgođeno.
Proširenje uvodi novi mehanizam u igru i brdo novih karata. Neće se moći koristiti s ostala 3 proširenja, tj. proširuje samo baznu igru. Ovo ima mane, ali i velike prednosti. Sa sva 3 dosadašnja proširenja, igra sadrži 228 karata (baza+AA će biti samo 160 :D ) i za brojne igrače previše podelemenata i mehanizama. Ovako se može krenuti samo s baznom igrom. Nema solo varijante s ovim proširenjem, ali zato proširuje broj igrača s baznih 4 na 5.
Nove karte mi izgledaju odlično, a neke i prejake na prvi pogled. Zanimljivi novi startni svijetovi, a prvi put dobivamo planete s varijabilnim brojem VP. Zanimljivo. I dva spojlana razvoja 6/? mi se sviđaju.

Nova komponenta, potraga za elijenskim artefaktom mi na prvi pogled izgleda čudno. Race je kartaška igra, a sad uvode ploču. Hm, hm. Ako sam dobro shvatio, taj dio igre je opcijski, slično kao s Military takeoverima i ciljevima. Budemo vidjeli kako će sve skupa ispasti uživo :)

Tu je zapis igre na BGG-u: http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... -artifacts

Autor igre, Tom Lehmann je napisao opširan blog o ovom proširenju, bogat fotkama: http://www.boardgamegeek.com/blogpost/2 ... -artifacts

Izgleda da će ovo biti dosta popularno proširenje. Već preko 1800 igrača ju ima na wishlisti na BGG-u.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 4):
igor1970KillaVickoValsim
Avatar
igor1970
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 06 stu 2011, 14:36
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 32 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la igor1970 »

na...po....kon......

slaviceeee čuješ li ovo
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la Broloski »

igor1970 je napisao/la:na...po....kon......

slaviceeee čuješ li ovo
Brzo na bgg, tamo ima slikica dosta karata iz francuske verzije
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la heathendome »

Je li tko probao naruciti u Hrvatsku sa coolstuff.inc? MIslim da bi ih trebalo pitati da li je moguce(posto su im sve druge Eu zemlje izlistane)..nekako me zasvrbio taj preorder tamo :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la mado »

heathendome je napisao/la:Je li tko probao naruciti u Hrvatsku sa coolstuff.inc? MIslim da bi ih trebalo pitati da li je moguce(posto su im sve druge Eu zemlje izlistane)..nekako me zasvrbio taj preorder tamo :D
Probao sam sad pre-orderati. 19$ je AA, a najjefitniji shipping je 25$ (USPS 1st Class Int. do Slovenije, jer Hrvatske nema na popisu) :( Ukupno je to oko 250kn. Nije jako preskupo, al nije ni jeftino. Bit će bolje pričekati da dođe u Europu, pa da ispadne malo povoljnije.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la Valsim »

Uuuu ekspanzija mi izgleda super, ali i pomalo neobično s obzirom na osnovnu igru i prve dvije ekspanzije koje sam dosad igrao i na koje sam se naviknuo. Neobično mi je recimo vidjeti svijet s upitnikom s obzirom da sam naviknuo da ti upitnici pripadaju samo Developmentima koji koštaju. O igraćoj ploči u Raceu da i ne govorim :D . Al zanimljivo mi izgleda, a i artwork je prelijep i na razini kako sam naviknuo i u osnovnoj igri i prve dvije ekspanzije. Za razliku od Dominiona npr. gdje neki artwork izgleda super realistično, a drugi pak ko da ga je crtalo dijete od 7 godina. Artwork je nešto što mi Race For The Galaxy čini osim pametne misaone igre ujedno i veoma lijepom vizualnom igrom. Žao mi je što su izbacili ostale ekspanzije iz igre u ovoj najnovijoj, ali mogu razumjeti da je igra dodavanjem sve više i više karata i sadržaja previše dobivala na masovnosti. Mada je masovnost kod igara baš ono što volim :) .
Uglavnom jedva ćekam da netko nabavi ekspanziju i donese u Igraonu da vidim kako igra funkcionira uživo.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la mado »

Jel itko igrao ovo proširenje s onim posebnim segmentom u kojem se traži Alien Orb? Imam ovo proširenje već dugo. Igrao sam ga uživo, a još više puta na Keldonu, ali nikako da nagovorim nekoga da barem probamo taj dio :(
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la Valsim »

Ček malo. Nikako da nagovoriš nikog? A kad si pitao :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la mado »

Valsim je napisao/la:Ček malo. Nikako da nagovoriš nikog? A kad si pitao :D .
sbatine Svi ste čuli od nekoga ili čitali na BGG-u da taj dio ništ ne valja i nitko ne želi ni probati. Priznajem, ni meni ne zvuči taj dio ludo zabavan, ali i brdo igara ne djeluje dobro dok ih ne probaš. Igramo AA s tim dijelom 5x za redom, pa ako je toliko loš, odmah bacim komponente za taj dio igre u smeće (reciklažni kontejner za papir :D )
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Post Postao/la Valsim »

Spremi zalihe alkohola u frižider pa da vidiš. Odigrat ćemo i 10 partija zaredom s orbom ako treba, ma igrat ćemo dok se ne onesvjestimo od cuge slika.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
mado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”