Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Killa »

Ovo bi moglo puhat za vratom Catanu, Ticketu i Carcassonneu
Dobri novci u marketing i prezentaciju su uloženi čine se.
A, i igra ne može biti loša (Matt Leacock i Rob Daviau).

https://www.youtube.com/watch?v=ZwCN-cg ... e=youtu.be
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy

Post Postao/la Shich »

Pandemic je već sam po sebi skoro uz bok navedenim igrama...

Ali da, Legacy će biti još popularniji. :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera

Post Postao/la mado »

Jel netko nabavio/igrao ovo? http://www.bgg.cc/boardgame/161936/pandemic-legacy
Igra se strelovito uspinje na top listi na BGG-u. Trenutno je na mjestu br. 39 s neviđenom prosječnom ocjenom 9.03. Čak ni Dead of Winter ni Imperial Assault nisu toliko brzo napredovali.
Slušam samo hvalospjeve o zabavnosti i cijelom iskustvu. Pandemic me nije oduševio, pa je malo vjerojatno da ću ovo igrati. Čekam Seafall :) Al me zanimaju dojmovi lokalnih igrača. Amere je lako oduševiti :)
Ako niste pratili do sad, igra počinje kao klasični Pandemic, a cijelo iskustvo traje 12-24 igranja. Usred svakog igranja i ovisno o ishodu pojedine igre, sama igra pamti što se dogodilo i mijenja pravila igre. Na kraju cijele sezone, igranje je gotovo i ne može se ponovno igrati. Puno ime igre je Season 1, a Matt i Rob su najavili da već rade na Season 2.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Shich »

Nisam još imao priliku, ali mi veseli što iduće godine imamo novi broj 1. na bgg-u. :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la mado »

E u to se baš ne bi kladio zbog načina kako funkcioniraju ratinzi na BGG-u.
P:L trenutno ima samo 1114 ratinga, ogromnog prosjeka 9.03, ali mu je Geek Rating samo 7.607.
SW: Imperial Assault je sa 4590 ratinga, nedavno ušao u top 10, sa 8.40 prosjekom i GR 7.935, ali posustaje.

TS je prvi s 20450 ratinga, ogromnog prosjeka 8.34 (samo gore spomenute igre i War of the Rings 2ed iz top 100 imaju veći prosjek od njega). GR mu je nedostižnih 8.218. Druga je Terra Mystica sa puno nižim GR od 8.140 i 15048 ratinga.
Impresivno je vidjeti da je čak 82% igrača P:L ocijenilo sa 9 ili 10. Kod TS je to 52%.

Al nebitno sve skupa. Zanima me može li se P:L svidjeti nekome tko baš nije lud za baznom igrom. Nadam se uskoro probati Risk Legacy, makar nisam nešt lud za klasičnim Rizikom.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Shich »

Znam, ali sa ovako visokom prosječnom ocjenom ima sasvim dovoljno snage da i na velik broj igrača izdrži i završi ispred TS-a. A svi koji vole Pandemic će biti oduševljeni (btw preko 44 000 ljudi je dalo ocjenu Pandemicu čisto radi usporedbe koliki interes možemo očekivati).

Budući da ti se ne sviđa Pandemic, ne bih ti preporučio kupnju ove verzije. Ovo jest bolja verzija Pandemica ali isto tako glavne mehanike igre su ostale iste. Radije pričekaj Seafall ili isprobaj Pandemic Legacy kod nekog drugog.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Shich »

Pandemic Legacy je danas ušao u top10 i prestigao Star Wars: Imperial Assault. :) Do kraja tjedna bi mogao dogurati već do 7. mjesta, iza Agricole.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la mado »

Sutra ili u subotu najkasnije stiže na to mjesto :) Igra je neviđeni fenomen. I dalje su svi oduševljeni.

U epizodi 61 Blue Peg Pink Peg podcasta možete čuti spoiler-free recenziju igre: http://www.dicetower.com/game-podcast/b ... oiler-free
Dvoje voditelja ne vole originalnu igru, ali svi su oduševljeni ovom verzijom. Hvale zabavnost, napetost, cijelo iskustvo. Na njihovoj skali 0-6 su joj dali ocjenu 4-5 (s time da ih je dvoje reklo da im ocjena ide prema 6).
Izgleda da će ovo biti obavezna lektira. Igra koja će dobro prodrmati BG svijet.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la marge »

nisam imal priliku igrat pandemic nikad tak da mi je tematika skroz nepoznata, a na ovaj pandemic legacy sam bacil pogled samo zbog ogromne popularnosti pa me zanima malo više ako ima bolje upućenih..
koja je razlika između plave i crvene edicije?
na bgg piše da je 60 minuta vrijeme trajanja igre, a mado je par postova prije napisal da se radi o 10-12 sati igranja???
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Pandemic: Legacy - bez spoilera molim

Post Postao/la Shich »

Razlika između kutija je samo vizualna kako se ne bi pomiješale ako se igra sa dvije različite grupe.

Igra se dvanaest mjeseci u igri tako da ukupno traje 12-24h ovisno o uspješnosti.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”